IPhone 8 е поотпорен отколку што изгледа на прв поглед

El iPhone 8 Веќе е достапна на пазарот и со ова започнаа да пристигнуваат и првите анализи или видеа за отпорноста на новиот мобилен уред на Apple. Иако тоа можете да го видите со свои очи на видеото што го предводи овој напис, веќе можеме со целосна безбедност да ви кажеме дека iPhone 8 е поотпорен отколку што изгледа, и покрај новото стакло што го опкружува терминалот.

И тоа е тоа На класичните тестови, извршени од JerryRigEverything, се покажа дека новиот iPhone е способен да издржи многу гребнатини со сите видови инструменти, па дури и директно дејство на запалката., тоа на почетокот е црна дамка на екранот, која исчезнува по неколку секунди.

Почнувајќи од самиот почеток, Gorilla Glass слојот на екранот нуди многу висока отпорност, а екранот на новиот iPhone 8 не започна да покажува штета сè до гребење на нивото 6. Практично истиот резултат го најдовме кога се обидовме заден дел, кој за разлика од она што скоро сите би можеле да го смислиме, одлично го задржува скоро секој удар или намера да го оштети стаклото.

Што се однесува до можноста за преклопување на iPhone 8, како што се случи неодамна со iPhone, можеме да заборавиме, а токму стаклото нуди поголема конзистентност кон терминалот, правејќи го практично невозможно да се преклопи, барем на повеќе или помалку нормален начин (со свои раце).

Што мислите за високата отпорност на новиот iPhone 8?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.