IP68 сертификат за Samsung Galaxy Note 7 и неговото пенкало

s-пенкало-белешка-5

Овој нов модел на Samsung нема да пристигне на презентацијата без да ги знае секој од неговите детали или спецификации и сега излезе дека новиот Samsung Galaxy Note 7 ќе додаде највисока можна сертификација за паметен телефон: IP68.

Ова може да изгледа априори нормално ако го погледнеме сегашниот модел на Samsung, Galaxy S7 и S7 Edege, во моделот со фаблет може да претставува ризик за S Pen. Но, не само што не е ризик за овој молив, туку се чини и дека ќе можете да пишувате на екранот дури и со уредот во вода.

Пред некој да ги стави рацете кон главата, треба да се напомене дека ова е гласина и дека затоа мора да го „земеме со зрно сол“, но не би биле изненадени ако ова беше реалност следниот 2 август што е кога тие ќе го претстават новиот фаблет за кој останува малку или ништо да знаеме.

Сертификатите против вода и прашина го достигнуваат својот максимален израз кај мобилните уреди со IP68, па доколку уредот е способен да го добие ова сертифицирање, S Pen исто така ќе биде отпорен и мора да го има овој сертификат или слично. Останува да се види дали тој е способен да пишува на влажен екран и така натаму, но тоа сигурно може да биде уште една доблест на овој Galaxy Note 7 Се чини дека оваа година доколку би се лансирало на стариот континент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Наин dijo

    Dивеат