IPhone X, телефонот со кој Apple ќе доминира во високата класа

Гласините завршија и сè беше исполнето, пристигна исто како што очекувавме. Специјалното издание на iPhone, наречено iPhone X, даде тотално радикална промена на она што го видовме досега во компанијата Купертино, нудејќи спектакуларен екран и искоренувајќи го копчето Home за прв пат во својата историја.

Да го запознаеме iPhone X поблиску, сè што треба да знаете во реално време за ова спектакуларно лансирање.

За почеток, имаме екран со 5,8 Super FullVision Super Retina, нудејќи го првиот екран со OLED технологија што одговара на iPhone. Наводно, оваа технологија е подобрена за да ги реши сите можни проблеми што OLED ги влечеше досега.

Друга релативно важна технологија е FaceID, долгоочекуваниот систем за препознавање на лице со ласер, кој Apple сака да го популаризира, исфрлајќи ја технологијата за адолесценти како TouchID и на која многумина од нас беа навикнати целосно. За ова користи до четири сензори интегрирани во горниот дел од екранот. Овој систем ќе може да работи дури и во максимална темнина.

Внатре ќе го имате A11 Bionic, процесорот што го има и нејзиниот мал брат, наводно дизајниран од и за Зголемена реалност, придружуван од ко-процесор Невронски мотор, со можности за машинско учење, така што системот не може да се измами. Без сомнение, сè се врти околу FaceID и неговите можности, како што е создавање на сопствени емотикони. И покрај сето ова, FaceID падна на својот прв тест.

Телефонот ќе ги вклучува истите камери како iPhone 8 Plus, 12 MP со 1.2 бленда и 2.4 f / соодветно, придружено со механичка стабилизација. Покрај тоа, ќе имаме и новости за безжично полнење, брзо полнење и Bluetooth 5.0. Се разбира, водоотпорноста се одржува.

Што се однесува до дизајнот, ќе имаме алуминиум засилен со челик, како и стакло и во предниот и во задниот дел, последната генерација за Gorilla Glass. Можете да го набавите во својата 64 GB верзија од 999 € на 3 ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.