Jabra ја ажурира својата палета на производи со три слушалки од серијата Elite

Jabra е посветена на технологијата и квалитетот на звукот, ние анализиравме многу нивни уреди овде на Actualidad Gadget и не престанува да не зачудува што сакаа да ја искористат оваа година 2021 година за да лансираат серија атрактивни производи за да продолжат да го одржуваат високото ниво ниво со безжичен звук. Abабра ги претставува Elite 3, Elite 7 Pro и Elite Active, своите нови слушалки за целата публика.

Abабра елита 3

Jabra влегува во производите на почетно ниво директно со Elite 3, уред кој нуди звучници од 6 милиметри, еквилајзер во апликација, кодек и Qualcomm aptX HD технологија и до седум часа автономија која ќе биде продолжена на 28 часа благодарение на вклучената кутија за полнење. Очигледно немаме активно поништување на бучава, но нагласуваме дека благодарение на функцијата HearThrough, корисниците можат да пристапат до звуците на нивната околина. Опсегот на бои ќе вклучува темно сина, темно сива, јоргована и светло -беж.

Jabra Elite 7Pro

Овие нови слушалки од висока класа од Jabra ќе имаат MultiSensor Voice, Jabra технологија за теоретски да испорачуваат звук со професионален квалитет. Очигледно, тоа е придружено со активна технологија за отстранување бучава што ја карактеризира компанијата.

На ниво на автономија, ќе уживаме во 9 часа континуирана репродукција со активиран ANC што ќе се зголеми на 35 часа ако зборуваме за кутијата за полнење, која патем има IP57 водоотпорност во целост. За да ја искористи aptX HD технологијата, користи Bluetooth 5.2 и очигледно тие се обложуваат на можноста за независна употреба (без мобилен телефон), како и систем за истовремена врска со повеќе уреди.

Од своја страна, со Андроид, главните виртуелни асистенти како Google Home и Alexa ќе управуваат со систем за интеграција, додека со iOS ќе работат по можност преку Siri.

Jabra Elite 7 Active со пионерски слој ShakeGripTM, совршен за корисници со активен животен стил.

Датум на објавување и цени

Elite 3 ќе биде достапен од 1 септември, додека Elite 7 Pro и Elite Active ќе бидат достапни од 1 октомври. Сите производи ќе бидат достапни во избрани продавници по препорачана цена од:

  1. Elite 7 Pro: 199,99 евра
  2. Elite 7 Active: 179,99 евра
  3. Елита 3: 79,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.