JBL ги претставува своите нови преносни звучници

JBL е еден од производителите кој отсекогаш имал важна улога во светот на квалитетен звук. JBL, компанија која е дел од ХАРМАН Интернационал, сопственост на Самсунг, ја искористи рамката CES и лансираше три нови модели на звучници, сите преносни и тоа ни овозможува да ги носиме каде и да се одржи забава.

Преносливиот звук стана референца во светот на звукот и се повеќе производители се одлучуваат за ваков вид производи, производи кои во повеќето случаи ни нудат отпорност на вода, микрофони за поништување на бучава, поврзување со Bluetooth ... Новите модели што ги претстави JBL се: JBL GO 2, JBL Clip 3 и JBL Xtreme 2.

JBL GO 2

Безжичен звучник JBL Go

JBL GO 2 ни нуди звучник со Bluetooth-врска, водоотпорен со одлични перформанси и со привлечен дизајн за забавата да не застане во кое било време. Благодарение на технологијата JBL Signature Sound, автономијата на JBL GO достигнува 5 часа. Со IPX7 заштита, можеме да ја носиме омилената музика со нас каде и да сме, било да е тоа во базен, на плажа, во снег, на поле. Благодарение на вградениот микрофон, можеме да остваруваме и примаме повици лесно и со одличен квалитет.

JBL GO 2 ќе се појави на пазарот во пролетта 2018 година и ќе биде достапен во сива, нане, жолта, тен, шампањ, црна, сина, зелена, портокалова и црвена боја. Неговата цена ќе биде 34,99 евра.

Клип JBL 3

Безжичен звучник JBL Клип 2

JBL Клип 3 ни нуди континуирана репродукција на музика 10 часа со а подобрен квалитет и перформанси во споредба со неговиот претходник. Звукот е многу побогат и покрај тоа што ја зафаќа истата компактна големина. Со интегрираниот микрофон можеме да остваруваме повици со целосна јасност благодарение на системот за поништување на бучавата и ехо што тој го вклучува. Како и моделот JBL GO 2, благодарение на отпорот IPX7, овој звучник можеме да го носиме насекаде, благодарение на карабин обложен со гума што ни овозможува да го држиме на лизгави површини.

JBL Clip 3 ќе се појави на пазарот во пролетта 2018 година по цена од 59,99 евра. Овој модел исто така ќе биде достапен во широк спектар на бои: црна, сина, црвена, црвена, сива, розова, бела и зелена, сите со соодветна карабина.

JBL Xtreme 2

Новиот JBL Xtreme 2 ни нуди автономија од 15 часа без прекини со подобрен квалитет на звукот, со повеќе обележан бас. Благодарение на вградување на новите 3Д-бас радијатори и ажурираните драјвери, корисниците ќе можат да уживаат во неговиот моќен звук што целосно ќе ја исполни просторијата во која се наоѓаме. JBL Connect + технологијата им овозможува на корисниците да безжично поврзете 100 или повеќе компатибилни звучници проширување на искуството за репродукција.

Неговиот дизајн отпорен на вода IPX7 е надополнет со робустен капак, интегрирани куки и метална основа отпорна на удари. JBL Xtreme 2 вклучува микрофон за откажување на бучава и ехо со кој можеме да имаме разговори без раце со целосна јасност и јасност. Пристигнувањето на пазарот на Овој модел е закажан за ова лето и тоа ќе го стори по цена од 299 евра во црна, зелена и сина боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.