Kinde Oasis ќе биде компатибилен со Audible во следното ажурирање

Погледи на Киндл Оазис

Амазон, благодарение на различните модели на Киндл достапни на пазарот, покрај својот богат каталог за ваков вид уреди, стана референца низ целиот свет за секој корисник што има намерата да се започне со читање книги во дигитален формат. Kindle Oasis е еден од е-читателите што можеме да го најдеме на пазарот и тоа неодамна ажурирано стекнување отпорност на вода како додаток на нов екран каде да ги читаме нашите омилени книги. Но, се чини дека вестите со овој уред не запираат тука, бидејќи компанијата на Jeеф Безос објави дека наскоро ќе објави ажурирање, така што овој модел е компатибилен со аудио-книгите на Audible

Аудибл е најголемата компанија за аудио книги и е во сопственост на Амазон, бидејќи нема да има смисла да се прилагоди уредот на надворешна компанија што Jeеф Безос не ја добива. Ова ажурирање ќе пристигне во наредните месеци, но во моментот компанијата не прецизираше кога. Но, се разбира, Kindle Oasis нема звучници или приклучок за слушалки, па затоа ќе биде потребно да го спарите уредот со безжични звучници за Bluetooth или слушалки.

Киандл оаза

За сега моделите Kindle Paperwhite и Kindle Voyage, се чини дека не биле поканети на забавата на Амазон и АудиблЗатоа, тие ќе продолжат да бидат најевтините влезни уреди што Амазон ги нуди на сите оние корисници кои сакаат да започнат да уживаат во електронското мастило и преносливоста што ни ги нудат овие уреди. Можеби во пооддалечена иднина или во идните надградби на овие модели, оваа функција може да пристигне, но засега, во најавата на Амазон, не се споменува оваа можност, така што на почетокот веќе можеме да ги исклучиме равенката ако сме заинтересирани за аудио книги.

Kindle Oasis е со цена од 249,99 евра за верзијата од 8 GB со Wi-Fi конекција и 279,99 евра за верзијата со 32 GB, исто така со Wi-Fi конекција. Двата модели, кои одговараат на најновата обнова што ја доби оваа палета, Тие ќе се појават на пазарот од 31 октомври.

Купете нов електронски читач на Kindle Oasis

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.