Kygo E7 / 1000 Kygo's TWS за сите видови корисници [Преглед]

Пред извесно време анализиравме кој е нашиот прв контакт со фирмата Kygo Life, бренд на диџејот и уметникот Kygo што нè остави прилично изненадени од квалитетот и разноврсноста на понуденото, ви препорачуваме да ја поминете анализата на Kygo A11 / 800.

Сепак, овој пат се фокусираме на радикално различен производ, Слушалките Kygo E7 / 1000, TWS со своја кутија за полнење, откријте ја нашата анализа. Во него, како и секогаш, длабоко ќе видите како работи овој производ и дали навистина вреди, дали ќе го пропуштите? 

Како и секогаш, најпрво би сакал да ја разгледам фирмата, особено кога имаме работа со брендови кои не се толку познати. Повторувајќи се во горенаведеното Kygo Life е бренд на уметникот и диџеј Киго, фирмата е со седиште во Норвешка И во својот каталог има бројни производи, сите насочени кон аудио, секторот во кој доминира неговиот кум Киго.

Дизајн и материјали: Диференцијација на пазар на симили

Првото нешто што ме изненади кај овие Kygo E7 / 1000 е токму тоа што тие се одлучуваат за дизајн кој не личи на останатите. Вообичаен тренд во TWS е да изгледа што е можно поблиску до AirPods на Apple и во кутијата и во самиот производ, сепак, Kygo Life се одлучи за јасна диференцијација и на слушалките и на нејзината кутија за полнење, и со доволно личност и со тоа се забележуваат веднаш. Имаме ушни уши што можеме да ги користиме со бројни додатоци како прстиња или подлоги во согласност со нашите специфични потреби. Од првиот момент гледаме дека овие Kygo E7 / 1000 се барем различни, и тоа треба да се цени на пазарот кој е заситен со слични работи.

 • Содржина на кутија
  • 3 пара адаптери за уши: S, M, L
  • 1 пар адаптери за пена
  • 3 пара стегачи за уши: S, M, L
  • 1 пар силиконски обрачи
  • Кабел за полнење USB-C

Неговата леснотија е изненадувачка, кутијата за полнење со ушите во внатрешноста останува на околу 60 грама. Кутијата е исто така доста компактна, Тој е во форма на целосно кружен (прилично цилиндричен) гради. Реалноста е дека таа е визуелно помала отколку кога станува збор за носење во џеб, каде што може да биде пообемно. Се разбира, неговиот дизајн овозможува да се остави на која било површина без страв. Се сеќавам дека Тие можат да се купат и во бела и во црна боја. Тие беа многу удобно да се прави вежба, Ако добро изберете, стегите се држат совршено.

Технички карактеристики

Започнуваме со слушалки, тие имаат а 6мм возач за секој од нив тие нудат дрскост од 1-6 ± 15% и фреквенција на одговор помеѓу 20Hz и 20kHz, што се доста чести кај овој тип на производи. Во однос на чувствителноста, достигнавме 116 db. За сето ова што го користи Bluetooth 5.0 и опсег на активности од околу 10 милиони што повеќе од нас. Овој пат немаме aptX и одлучете се за AAC стандардот, вообичаено особено на iOS уредите.

Слушалките имаат секој свој микрофон и тие нудат и стерео повици (можеме да одговориме на повици кои носат само еден од слушалките, тие се независни) и поништување на бучавата за нив. Спарувањето на слушалките е автоматски веднаш надвор од кутијата и тие се исклучуваат кога ќе бидат вратени назад, сепак, ни недостасува систем за откривање што ја запира музиката кога ќе ги отстраниме од ушите.Спарувањето е автоматско и брзо, иако би сакал да напоменам дека тие не се компатибилни со апликацијата Kygo, нешто што ме изненади со оглед на доброто искуство што го дава.

Автономија и поставки

Немаме специфични податоци за mAh на батеријата, она што го имаме е околу пет часа репродукција на музика при голема јачина на звук со слушалките и вкупно 24 часа ако имаме трошоци направени од кутијата. Ова се податоците што ни ги дадовте во нашата анализа од околу еден месец. Полнењето на кутијата се врши со помош на USB-C кабел (вклучен во кутијата) и ова се чинеше како плус точка, прилично удобно и обложувајќи се на стандард популаризиран денес.

Вреди да се спомене дека слушалките имаат физичко копче на секој од нив што дејствува независно. Со овие слушалки ќе можеме главно да ја креваме и спуштаме јачината на звукот, но можеме да ја поминеме и песната, да се повикаме на виртуелниот асистент на нашиот уред (Google Assistant или Siri) и да одговориме на повици со кратки или долги притискања. Сметам дека е чудно што тие се одлучуваат за систем со копчиња, но имајќи предвид дека благодарение на стегите е скоро невозможно да паднат, може да има смисла да се избегнат ненамерни допири.

Корисничко искуство и квалитет на аудио

Тие се високо компатибилни слушалки за скоро сите ситуации, имаме IPX7 пот и водоотпорност така што тие се означени за спорт, особено ако решиме да се обложиме на стегите наместо на силиконскиот прстен. Тие имаат прилично висок волумен и нудат висококвалитетен звук, како што се случува со другите производи од марката, звук со повисок квалитет и помоќен од просекот на производи од оваа класа. Од друга страна, исто така, сакам да напоменам дека телефонските повици биле успешни, се забележува стерео микрофон и повикувањето со нив е задоволство.

Ми недостига што тие се одлучија за систем на физичко копче во секоја слушалка, како и што нема сензори што ја запираат музиката кога ќе ја извадите, тоа е производ од висока класа во кој може да се очекува вакво нешто. Едно нешто за кое се надевав е дека тие се компатибилни со апликацијата Kygo, а не се.

Contras

 • Тие користат физички мултимедијални копчиња
 • Тие немаат сензор за близина
 • Тие не се компатибилни со апликацијата Kygo
 

Според лошите страни, имаме многу отпорни слушалки, добро изградени, со Bluetooth 5.0 и секако звучат одлично, доволно гласно и јасно за да уживате во музиката и изолирајте однадвор доволно за да бидете фокусирани без ANC.

Добрите

 • Висок квалитет и моќност на звукот, како и другите производи на Kygo
 • Јачина и квалитетни материјали, како и компактна кутија
 • Добар микрофон за повици
 • Удобност и можност за спортување со нив

Се соочуваме со производ од 149,99 евра што можете да ги купите и на нејзината официјална веб-страница и на ОВОЈ АМАЗОНСКИ ЛИНК. Тие можат да станат интересен уред за да го дадат овој Божиќ.

Kygo TW7 за 1000 типови на корисници
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
149,99 a 129,99
 • 80%

 • Kygo TW7 за 1000 типови на корисници
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Potencia
  Уредник: 95%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Conectividad
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Адријан Гиilleермо Соса Гевара dijo

  Бев депрограмиран, слушам само еден по еден како што можам да сторам за да ги слушам и двајцата. помош.