LeEco Le Pro 3, уште еден врвен по цена за смеа

leeco-pro

Кинеската фирма со оружје на сите пазари, LeTV, исто така влегува на пазарот на мобилни телефони со LeEco Le Pro 3, уред со навистина привлечна цена, и со хардвер на ниво на најдобар на пазарот. Кинеската фирма го официјализираше денес овој нов уред со малку континуиран дизајн во внимание на она што го видовме на пазарот, но тоа навистина нуди карактеристики и материјали што ќе откријат многу стравови во врска со кинеските уреди. Реалноста е дека во пејзажот на Андроид сè повеќе има смисла да се фатат за овие уреди со ниска цена и со високи перформанси. Ние ви кажуваме сè што знаеме за LeEco Le Pro 3, одличен уред.

Со ова LeTV има за цел да остави зад себе брендови како LG или Samsung, без сомнение. Реалноста е дека има разумна сличност со ASUS ZenFone 3 и другите кинески уреди, но материјалот ветува малку повеќе. Во елоксиран алуминиум со 4 различни бои ќе го најдеме, златна, розова, светло сива и мат сребрена боја. Уредот има Андроид 6.0 слезДа, со сопствениот слој за прилагодување на EUE 5.8 на LeEco.

• процесор: Qualcomm Snapdragon 821
• RAM меморија: 4 или 6 GB
• Складирање: 32, 64 или 128 GB
• Екран: 5,5 инчи со резолуција 1920 × 1080
• Задна камера: 16 MP, f / 2.0, 0.1 sc PDAF
• Предна камера: 8 MP, f / 2.2
• Батерија: 4,070 mAh, со Qualcom Брзо полнење 2.0

Меѓу другите функции, има дво-тон блиц, читач на отпечатоци, USB-C врска ... Сепак, екранот е Full HD 1080p, наместо QHD, нешто што ќе создаде сомнежи, иако реалноста е дека ова ќе го фаворизира траењето на батеријата и тешко дека ќе ја забележите разликата.

Како што можевте да набудувате, ќе го најдеме во две варијанти, онаа на 32 GB ROM и 4 GB RAM меморија што ќе чини 270 долари, и онаа со 128 GB ROM и 6 GB RAM меморија што ќе чини 450 долари. Реалноста е дека првата верзија е уред на ниво на најдобра на пазарот по цена на срцев удар. Сепак, LeEco не го комуницирал пазарот на кој ќе се отвори, така што барем во принцип нема да имаме друг избор освен да го увезуваме од Кина со употреба на класични методи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.