Lenovo Phab2 Pro, првиот паметен телефон во светот со Project Tango

Чекањето е долго, но денес официјалното пуштање во продажба на пазарот Lenovo Phab 2 Pro, првиот паметен телефон со интегриран Project Tango и дека и покрај тоа што има добри карактеристики и спецификации, тој не е предводник, но овој терминал има и други цели.

Ова ни нуди благодарност до Проект Танго што ќе ни овозможи пристап до виртуелната реалност преку нашиот мобилен уред и исто така искористете ги одлично некои од компонентите на нашиот терминал. Во моментов се продава само во Соединетите држави, иако неговото пристигнување во Европа се очекува многу скоро.

Тука ви ги покажуваме главните карактеристики и спецификации на ова Lenovo Phab 2 Pro;

 • Димензии: 8 x 88.6 x 10.7 mm
 • Тежина: 259 грама
 • 6.4-инчен екран со 2K резолуција од 1.440 x 2.460 пиксели и 459 dpi
 • Процесор Snapdragon 652
 • RAM меморија: 4 GB
 • 64 GB внатрешна меморија
 • 16 мегапикселни задни и 8 мегапикселни фотоапарати
 • Батерија: 4.050 mAh
 • Оперативен систем: Android 6.0 Marshmallow

Lenovo Phab 2 Pro

Цената на овој нов Lenovo Phab 2 Pro е 499 долари, што на размената би изнесувало околу 450 евра иако за момент како што веќе споменавме нема да се продава во Европа и цената со која овој уред би можел да биде пуштен на европскиот пазар не е потврдена.

Дали мислите дека Lenovo Phab 2 Pro со Project Tango ќе направи белег на пазарот?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде што сме присутни и желни да го слушнеме вашето мислење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Нека пристигне за Божиќ и ќе го разбие пазарот Искористувајќи го јазот што го остави Самсунг

 2.   Alicia dijo

  Пристигнува во Аргентина и дека не е многу скапо што се продава оригиналот, честитки

 3.   Патриција Флориан dijo

  Се надеваме дека ќе пристигне во ЕКВАДОР и дека тоа е оригиналниот подарок за исклучок за кој користиме само Самсунг

 4.   Ангел dijo

  Нека пристигне во Перу и ќе видиме што ќе се случи. бидејќи тоа е терминал со среден опсег