LG со забавна најава ги вади градите од спецификациите на својот LG G6

Без сомнение, се соочуваме со ветувачки нов модел од LG и навистина е во тоа време тој беше претставен на Светскиот мобилен конгрес оваа година, многу од присутните на настанот дојдоа до заклучок дека фирмата ќе биде успешна со своите нов паметен телефон, како за неговиот квалитет, така и за поволностите што ги нуди. Сè во тој момент само што ја напуштивме презентацијата и го гледавме терминалот од прва рака зависеше од цената на паметниот телефон и сега станавме јасно дека е силен кандидат да се бори за продажба во 2017 година и покрај тоа што го нема најновиот процесор на Qualcomm и има сооднос на екранот тотално различен од останатите.

Но, да го оставиме разговорот и да продолжиме со овој забавен и работен оглас на корејската компанија со наслов „Направено за неочекувано“ што покажува знаење како да се прават работите добро:

Ова е начинот на кој е прикажана забавната секоја од најистакнатите спецификации на овој нов LG G6, со реклама во која G6-овите што се појавуваат се подложени на мала посебна тортура, потопена во вода, нападната со ветер и прашина, загреана и се лади на екстремни температури за неколку секунди, се подложува на падови и така натаму. На крајот се истакнува на 5,7-инчниот FullVision екран што го монтира и на неговата двојна задна камера. Вистината е дека оваа година се случија чудни експерименти со темата „Пријатели“ и евидентно е дека оние кои го имаат во рака и размислуваат за купување паметен телефон, тешко ќе одолеат на неговото стекнување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.