LG G6 ќе ги остави настрана модулите што ги видовме во сегашниот LG G5

LG G5

Вистина е дека кога новиот модел на LG, G5, беше претставен оваа година на MWC во Барселона, сфативме дека марката прави премногу радикален пресврт во однос на дизајнот и презема значителен ризик во уредот кој, иако точно Нам многу ни се допадна откако ќе го пробаме, минусите беа премногу и ова се рефлектираше во бројките за продажба. LG G5 е интересен уред кој се оддалечи од останатите терминали што фирмата ги лансираше до денес, сега се чини дека следниот модел на LG што ќе биде претставен на истиот Светски конгрес за мобилни телефони во 2017 година ќе ги изостави модулите.

Ова е несомнено јасен пример дека G5 не ја постигна својата ниша кај корисниците и гледајќи дека другите производители се пред него во годишната продажба (малку повеќе отколку дури и порано) компанијата ќе го сврти курсот на својот предводник повторно да се фокусираме на компактен телефон без „пријателите“.

Дополнителен проблем на прашањето за модулите е тоа што тие се продаваат одделно и тие не се баш ефтини. Покрај тоа, ако имате уред што може да се расклопи, без разлика колку добро го правите, секогаш ќе се скрши со текот на времето, бидејќи има премногу прилики кога го ставате и отстранувате додатокот. Дефинитивно идејата беше добра, како и многу ризична да биде starвезден терминал на фирмата и се чини дека тоа не им помогна премногу.

Друг проблем е тоа Samsung се справи многу добро со своите Galaxy S7 и S7 Edge, нешто што несомнено ја намали продажбата на уредот LG. Општо, малку или ништо сè уште не е познато за следниот уред на LG, но она што се чини е јасно и скоро потврдено е дека тој нема да биде модуларен паметен телефон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.