LG G7 ThinQ, предводникот кој исто така се обложува на популарниот Notch

Опсег LG G7 ThinQ

Официјално беше претставен новиот предводник на LG за оваа година 2018. Неговото име? LG G7 ThinQ. Овој модел е посветен на дизајн кој е во согласност со моменталната мода - не е изненадување - и неговите функции прикажување на Вештачка интелигенција во делови како што е фотографија и исто така е посветена на понуда на звук со многу добар квалитет.

Иако не беше изненадување кога станува збор за дизајнот, предводниците на главните брендови се секогаш добредојдени на пазарот. Да, Не знаеме добро дали LG сака да се обложува повеќе на опсегот LG V30 отколку на доминантниот досегашен опсег - серија G -. Сепак, овој LG G7 е позициониран како една од добрите алтернативи што ќе ги имаме на сè позаситениот пазар и дека компаниите веќе не знаат како да го изненадат корисникот.

LG G7 ThinQ виолетова

Во однос на дизајнот, LG G7 ThinQ е терминал со одлично 6,1-инчен дијагонален екран, сведувајќи ги рамките на минимум и, се разбира, обложувалниците на типичниот Notch на горниот дел од екранот каде што ќе се наоѓаат предната камера и различните сензори. Од друга страна, и како што ви кажавме, LG се обложува на OLED панел во својот Опсег V30 и во овој LG G7 ThinQ продолжува со традиционалниот ЛЦД. Се разбира, ќе имаме висока резолуција: QHD + (3.120 x 1.440 пиксели).

Внатре, процесор што беше на висина на задачата не може да изостане и Qualcomm Snapdragon 845 е интегриран, процесор кој може да биде придружен со 4 или 6 GB RAM меморија. Зошто оваа промена? Па, сè ќе зависи од внатрешната меморија што ја сакаме во овој LG G7 ThinQ. 4 GB ќе бидат поврзани со верзија со 64 GB внатрешен простор и 6 GB RAM меморија ќе бидат поврзани со верзијата со 128 GB простор за складирање.

Фотографија и вештачка интелигенција рака под рака со LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ сина

Но, како што споменавме на почетокот, фотографијата и вештачката интелигенција ќе одат рака под рака. Очигледно LG и Google работеа заедно и интеграцијата со Google Assistant е разумно подобрена и Овој LG G7 ThinQ ќе биде еден од првите терминали што ќе го интегрираат Google Lens. Што значи тоа? Па, можеме да имаме повеќе информации за тоа што снимаме со камерите на корејскиот терминал. Уште повеќе, според компанијата, на страна ќе имаме посветено копче што кога ќе го притиснеме ќе се повикаме на виртуелниот асистент на Google.

Исто така, ова LG G7 ThinQ има двоен заден сензор од 16 мегапиксели секој од нив - знаете, ефектот на боке мора да биде да или да. Покрај тоа, ќе имате на располагање повеќе опции за снимање и самиот паметен телефон ќе биде задолжен да ви понуди најдобар можен резултат.

Што се однесува до предната камера, таа ќе има 8 мегапиксели резолуција и како и секогаш ќе биде фокусирана на популарната самоили или на видео повици, се повеќе користени од корисниците.

Звучи и според задачата и второто тврдење на LG G7 ThinQ

Прегледи на LG G7 ThinQ

Запомни го тоа el паметен телефон стана главен плеер за музика, подкаст, итн. во движење раселувајќи ги посветените играчи. Исто така, пазарот за слушалки е многу широк и многу компании продолжуваат да се обложуваат на верзии со кабли.

Додека, LG не сака да го прекине приклучокот од 3,5 мм што другите компании се обидуваат да ги остават зад себе. Исто така, преку овој аудио приклучок можете да добиете излез од 7.1 канали. Од друга страна, овој LG G7 ThinQ е првиот паметен телефон на пазарот што се интегрира DTS-X технологија за испорака на виртуелен 3D звук во сите содржини и има интегриран HiFi засилувач за звук премија користејќи врвни слушалки.

Во меѓувреме, иако ние обично не ја препорачуваме оваа опција - да слушате музика на јавно место и повеќе на отворен простор со странци -, LG G7 ThinQ ќе го искористи својот внатрешен простор како звучна плоча. Така, двата стерео звучници на компјутерот ќе постигнат звук без слушалки со квалитет што е далеку над просекот.

El LG G7 ThinQ ќе го започне своето патување во Јужна Кореја и други пазари како што се САД или Европа ќе следат. Се разбира, во моментот нема точни датуми и многу помалку посочена цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->