LG V40 ќе има вкупно пет камери

LG лого

LG веќе работи на својата нова висока класа. Опсег што ќе го предводи LG V40, за кои почнуваат да пристигнуваат првите гласини. Бидејќи се чини дека корејската фирма го забележала она што денес е популарно на пазарот. Бидејќи тие сакаат да ги следат стапките на телефонот како Huawei P20 Pro.

Како што веќе многумина од вас знаат, Huawei P20 Pro е врвната класа на кинеската марка која има три задни камери. Модел кој беше револуција на пазарот. Се чини дека LG V40 сака да ги следи овие чекори, затоа што би дошол со три задни камери.

Да бидам поконкретен, Овој врвен LG би имал вкупно пет камери. Бидејќи се очекува дека на предната страна ќе има двоен сензор, кој ќе биде додаден на тројната камера од задната страна што веќе ја споменавме. Значи, тоа ветува многу во делот за фотографии.

Прегледи на LG G7 ThinQ

Имајќи двоен сензор на предната страна, се очекува дека една од двете камери на овој LG V40 се користи за отклучување на лице. Тоа е чувството што го дава, дека ќе има свој сензор. Така, нема да работи во камера со други модели.

Додека тројната задна камера ќе има сензори со различни функции. Иако засега е непознато каков вид на сензор ќе биде секој од нив. Но, јасно е дека станува збор за конфигурација што ветува дека ќе извлече многу од делот за фотографии. Исто така, сигурно вештачката интелигенција уште еднаш игра одлучувачка улога во овој LG V40.

Во моментов не е познато кога овој LG V40 ќе пристигне на пазарот. Значи, ќе мора да почекаме да пристигнат повеќе новости за тоа. Сигурно во текот на летото ќе пристигнуваат повеќе гласини за овој уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.