LV5 ќе биде следниот среден опсег лансиран од LG

lg-lv5

Претходно зборувавме за новиот терминал што HTC ќе го пушти во продажба за да ја стави главата на конкурентскиот пазар на средниот опсег на терминали: HTC Bolt. Но, логично не е единствената компанија што планира да лансира нов терминал за да се натпреварува во овој опсег и LG, кој со своите најнови терминали се чини дека го следи истиот пат како HTC, ќе го лансира LG LV5, терминал со среден опсег. Уште еднаш Onleaks беше оној кој ги објави првите слики од овој следен крај на корејската фирма LG.

Веќе некое време, момците од LG не можат да добијат основа на пазарот, особено во високата класа каде што Samsung и Apple се неприкосновени кралеви. Еден од главните проблеми и за HTC и за LG е тоа вашите терминали секогаш траат премногу долго за да стигнат до пазарот И кога ќе пристигнат, не сите земји пристигнуваат заеднички, па корисниците кои имаат намера да го набават новиот терминал на овие знаци конечно се откажуваат од оваа опција и одат на она што е на пазарот.

Во моментов нема карактеристики на овој терминал, единственото нешто што го знаеме благодарение на OnLeaks е како ќе изгледа, што ни кажува дека може да има сензор за отпечатоци од задната страна на уредот, нешто што е многу модерно во многу производители. Не го знаеме очекуваниот датум на пуштање во продажба на овој нов терминал на пазарот, но најверојатно има уште неколку месеци да поминат, така што до MWC е веројатно дека нема да имаме нови информации за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.