Mac-ите кои ќе додадат на списокот на застарени за Apple во декември се ...

Sony DSC

Мини мини MacBook Pro од 15 и 17 инчи, MacBook 2011 од средината на 13 и Mac од почетокот на 2009 година. Толку е јасно во „Епл“ да одлучува за моделите што ќе останат без официјална поддршка во официјалната продавница на „Епл“ или овластените продавници.

Корисниот век на опремата на „Епл“ може да биде повеќе или помалку долг во зависност од грижата на корисникот и пред се од поддршката што производителот им ја дава на своите производи, поради оваа причина од време на време to се додава нова опрема список на застарени производи за фирмата Купертино.

Гледајќи ги датумите на овие тимови, можеме да кажеме дека времето што го имале од животот и опциите за нивно поправање во официјалните продавници е навистина добро и покрај тоа што не се во гаранција. Очигледно, корисниците кои ја имаат оваа опрема не мора да страдаат ако нивната опрема работи нормално, бидејќи значењето на „застарено“ за Apple е дека нема достапни резервни делови во официјалните продавници, туку Не значи дека ако имаме проблем можеме да го решиме во SAT или во нашата доверлива продавница.

 

 

Информациите излегоа од познатата веб-страница за производи на „Епл“ MacRumors И иако за многумина ова може да изгледа како крај на животот на нивните тимови, ние повторуваме дека нема никаква врска со тоа. Списокот расте со секоја измината година и точно е дека во него наоѓаме модели кои и денес продолжуваат да работат без проблеми, па затоа не мора да се грижиме ако имаме некој од овие Mac.

За оние што ве curубопитни го оставаме комплетниот список на застарени уреди што се појавуваат во јаболко веб-страница и каде наоѓаме добар број мобилни уреди, iPod-уреди, периферни уреди и компјутери од фирмата Купертино, кои во текот на следниот месец ќе бидат задебелени од Mac споменатиот на почетокот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.