Newskill Nix, слушалки на сите терени за играње игри или спорт

При избор на слушалки со Bluetooth, мора да земеме предвид каква е употребата што ќе им ја искористиме. Ако неговата главна употреба е насочена кон спортот, ние мора да избереме модел што се вклопува во нашиот ушен канал и кој за возврат ќе се закачи на нашето уво, внатре или надвор. Но, ако главната употреба е поврзана со игри, најпосакувана опција е да изберете модел кој целосно го покрива увото, наречен наднаучен, така што потопувањето во играта е завршено.

Ако сакаме повеќенаменски слушалки тоа прилагодете се на нашите потреби за одмор и спорт, Newskill штотуку ги претстави Newskill Nix, слушалки дизајнирани да нудат моќен бас што ни овозможува да уживаме во нашите омилени игри и исто така нудиме заштита од пот, ако исто така сакаме да ги користиме кога одиме во теретана или кога одиме на трчање или со велосипед.

Newskill Nix се безжични слушалки со Bluetooth 4.1 со кои имаме слобода на движење без разлика дали слушаме омилена музика или уживаме во омилената игра од софата. Благодарение на ултра-бас технологијата, ни нуди исклучителна изведба на бас и Нема да ги промашиме оние тешки натприродни слушалки кои исто така ни даваат илјада демони топлина, никогаш подобро.

Ако зборуваме за автономија, нè уверува Newskill Nix времетраење до 6 часа, повеќе од доволно за да можеме да уживаме во нив во текот на денот и кога ќе се вратиме дома да играме и да се релаксираме малку. Овие слушалки интегрираат микрофон со кој не само што можеме да остваруваме и примаме повици, туку и да бидеме во контакт со други плеери благодарение на неговата висока фреквенција на одговор.

Newskill Nix се достапни само во црно y Тие имаат цена од 39,95 евра и се достапни преку веб-страницата Newskill, каде што исто така можеме да најдеме голем број производи за игри како што се глувци, тастатури, столови, душеци и голем број додатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Какво спектакуларно промотивно видео ... Се чини дека се малку обемни. Е мора да видиме каков звук се способни да репродуцираат ...
  Некои технички податоци во статијата би биле одлични!