О2 ја зголемува брзината на влакната до 600 Mb симетрична бесплатно

О2 Шпанија Телефоника

Ние не сме навикнати да ви даваме ваков тип на новости, не е вообичаено телефонските компании да одлучат да го зголемат квалитетот или квантитетот на услугата на тотално незаинтересиран начин, и има смисла, мора да имаме предвид дека длабоко во нив се компании и тие треба да освојат нешто. Сепак, доаѓањето на О2 во Шпанија од страна на Телефоника се чини дека свртува сè што разбравме за телекомуникациска компанија. Сега и без претходно известување, О2 одлучи да ја удвои брзината на оптичките влакна на своите клиенти без дополнителни трошоци и веднаш.

Промената ќе започне да стигнува до корисниците на О2 преку ноќ од 17 до 18 февруари, и ќе биде прогресивно, така што не треба да бидете нервозни ако видите дека трае малку подолго од нормалното. Сепак, и земајќи ги во предвид перформансите на O2 до денес, треба да имате на располагање 600 Mb симетрична на вашата линија на 18-ти.

Тоа е дефинитивна промена и, се разбира, не влијае на цената на вашата стапка, која ќе остане иста како и секогаш (...) Утре ќе започнеме да го правиме ова зголемување на брзината и постепено ќе бидеме распоредени на сите наши клиенти, во процес што може да трае помеѓу една и три недели (…) Од правни причини, промената на брзината нема да ја видите како одраз на условите на вашиот договор до 18 март. 

Ова подобрување не подразбира какво било зголемување на трошоците и тоа ќе ги удвои претходните 300 Mb од клиентите на сегашните 600 Mb. Не е прв пат О2 да направи ваков потег, се сеќаваме дека при неговото лансирање неговите линии имаа симетрична 100 Mb, и покрај фактот дека оние корисници кои уживаа во врски со Movistar поголеми од 100 Mb продолжија да ги одржуваат што мислите, ова бесплатно зголемување на брзината?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.