Филипс и АОЦ ја обновуваат својата обврска да продолжат да го водат пазарот на монитори

Дискутирај монитори Тоа е комплицирано прашање, особено ако се земе предвид еволуцијата на овој вид на пазарот низ технолошката историја. И тоа е пазар кој многу варира, во зависност од крајниот корисник. Веќе нема веќе менување на мониторите, фокусирање на целиот аудиовизуелен „квалитет“ на телевизијата во нашите домови. Денес имаме монитори за сите вкусови: монитори за нормални корисници, за гејмери, за специјалисти за дизајн, за секој што има потреба од простор ...

И ако зборуваме за Филипс зборуваме за квалитет. Европска компанија која знаеше да го стори тоа многу добро, бидејќи во последниве години е во можност да го прошири палетата производи за сите видови крајни корисници, до степен што го создаде AOC за светот на игрите, сегашните корисници кои бараат најмногу во однос на мониторите. По скокот ќе ви ги кажеме сите новости од кои момчињата Филипс и АОЦ за следната 2018 година, година во која пазарот на монитори ќе продолжи да се развива со скокови и граници.

Во врска со шпанскиот пазар, мора да се каже дека беше во втор квартал од 2013 година кога продажбата на мониторот започна да расте. Пазар што реши да ги напушти старите монитори од 17 инчи или помалку, до направете скок до 24-инчни монитори (моментално најпродавана големина). Очигледно, новата опрема со големи графички процесори значи дека можеме да одиме понатаму и скокот кон нешто подобро беше повеќе од потребен.

Филипс: дизајн на слика, квалитет и сигурност

Опсегот на Филипс успеа да се фокусира на дизајнот на мониторите доста добро. Денес лаптопите или работната површина имаат спектакуларен дизајн, и мониторот не може да биде помал ... Тие се здружија со студијата на производителот на автомобили Порче за да создадат минималистички дизајни каде сè е интегрирано во структурата на мониторот, а нема повеќе кабли на работната маса. На квалитетот на сликата е спектакуларен и тие имаат претензии да започнат a бесконечни големини вклучувајќи панорамски големини како оној на горната слика.

Но, ако има нешто што може да нè натера да одлучиме на еден или друг монитор, тоа е искуството на вистинските корисници. На презентацијата на новиот асортиман имавме можност да се запознаеме Бномио, еден од најпознатите графички дизајнери во моментот (една од неговите најнови креации се неколку геостикери за Инстаграм) Бномио ги истакна боите што ги пренесуваат мониторите на Филипс, како и нивната изведба: Интегриран USB-C, така што само треба да поврземе кабел со нашите компјутери (Ми доаѓаат на ум сите критики на одредена компанија за фокусирање на својата палета на компјутерски производи на овој USB-C), Заштитени веб-камери (можеме да го скриеме физички за секој што се плаши од хакери), и бесконечен број на карактеристики интегрирани во одлични дизајни. И да, можете да бидете смирени, новите монитори на Филипс ја елиминираат сината светлина (штетно за видот) преку софтвер и хардвер.

AOC AGON: прилагодување на производите на најсложените потрошувачи

Игри на среќа е во мода, пазар на корисници кои бараат карактеристики на мониторот според видео играта што ја играат. Бидете внимателни, не зборуваме за монитори само за компјутери, конзолите денес се користат и со монитори и затоа AOC AGON (опсег за игри на AOC) доаѓа со нови карактеристики како што е вградување на технологијата на Nvidia G-Sync и AMD Freesync. Подобрување на стапките за освежување на мониторот до 240Hz со време на одговор од само 1ms. Големи екрани кои достигнуваат панорамски размери за најсложените.

И како и во претходниот случај, Кевин Ариел Алпир Риверо, дел од екипата-Fen1x е-спорт ЛВП 2 дивизија и шампион на Шпанија 2016 LoL, ни кажа за потребите што ги има при изборот на еден или друг монитор: неверојатна стапка на освежување на AOC AGON, и пред сè на SoftBlue технологија да се елиминира штетното сино светло особено кога поминувате многу часови пред мониторот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.