Samsung PRO Endurance, SD-картички со високи перформанси

Издржаност на Samsung PRO

Надворешното складирање станува сè почесто во опремата за снимање видео. Во денешно време, се користи многу континуирано снимање на слики и не се сите медиуми подготвени за овој голем обем на работа. Оттука и новите мемориски картички во SD формат крстени како Издржаност на Samsung PRO.

Samsung го лансираше овој вид мемориска картичка на пазарот насочена кон три типа корисници или опрема за снимање: надзорни и безбедносни камери, акциони камери и таблети (камери инсталирани на возила). Што е заедничко на сите нив? Дека тие се тимови кои снимаат видео континуирано и ова може да влијае на корисниот век на медиумите што ги користиме.

Табулаторот Samsung PRO Endurance

Samsung PRO Endurance ветува до 43.800 часа континуирано снимање видео. Се разбира, оваа бројка е во Full HD резолуција, иако исто така се коментира - без да се даваат бројки - дека тие исто така поддржуваат снимање на видеа во 4K резолуција. Од друга страна, Samsung PRO Endurance ќе биде достапен во 3 капацитети: 32, 64 и 128 GB.

Сите ќе понудат брзина на читање до 100 MB / s и стапка на запишување до 30 MB / s. Во меѓувреме, Samsung понуди и точни податоци за континуираните часови што можете да ги користите секоја верзија на овие картички:

  • 32 GB: до 17.520 часа
  • 64 GB: 26.200 часа
  • 128 GB: 43.800 часа

Од друга страна, Samsung PRO Endurance не само што се отпорни на нивните перформанси картички во SD формат, туку и тие се физички отпорни. Како што ни соопшти компанијата во соопштението, Овие картички се способни да издржат екстремни температури, вода, магнетни полиња и рендгенски зраци. Значи, тие се исто така многу безбедна опција и способни да ги задржат сите информации, дури и ако наидете на неволји на патот - особено ако зборуваме за камери за акција. Конечно, цената на секоја верзија е 37,99 евра (32 GB); 71,99 евра (64 GB) и 134,99 евра (128 GB).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.