SanDisk нè изненадува со 1 ТБ СД-картичка

SanDisk

Во последно време корисниците уживаат да видат како одредени компании се борат меѓусебно за да понудат дискови за складирање, без оглед на неговиот формат, многу поспособни. Ова точно влијае на цените кои полека паѓаат. Овој пат сакам да ви го претставам последниот голем предизвик на компанија како што е SanDisk дека штотуку објави за време на прославата на Фотокина 2016 дека наскоро ќе започнат А. 1 ТБ картичка.

Пред да ги активирате ellsвоната до летот, забележете дека во моментот се соочуваме само прототип, дури и да е така, вистината е дека се соочуваме со едноставно спектакуларни вести бидејќи, доколку се појават, би се соочиле со она што би било најголема складирана SD-картичка досега да бидете, како што веројатно размислувате, поспособни дури и од некои солидни хард дискови, SSD, кои се моментално достапни на пазарот.

SanDisk создава она што, кога ќе се појави на пазарот, ќе биде најголемата складирана SD-картичка досега.

Оваа СД-картичка е резултат на проект во кој тие работат заедно SanDisk y Western Digital, друга голема компанија поврзана со светот на складирање што пред само една година ја купи првата. Врз основа на заеднички објавената изјава, овој проект е дизајниран да одговори на зголемената побарувачка во однос на резолуцијата на содржината затоа што, во најновите достигнувања, зафаќа повеќе простор.

За жал и затоа што се соочуваме само со многу напреден прототип, да, вистината е тоа SanDisk не сакаше да навлегува во многу повеќе детали. Што се однесува до цената, мора да се земе предвид дека овие единици обично не се премногу ефтини, јасен пример е дека моделот што би бил веднаш под оваа SD картичка, модел чиј капацитет е 512 GB, во моментот се продава за 799 долари единица.

Повеќе информации: SanDisk


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Силбест Макиас dijo

  о да и брзината на пренос?….

  1.    Хуан Луис Арболедас dijo

   Во моментов, овие податоци, како и многу други, не се обелоденети. Претпоставувам дека ќе мора да почекаме.

   Со почит