SCUF Prestige е новиот контролор за игри на игри Scuf за Xbox One

Скуф престиж

Многумина се корисници на конзола кои со текот на времето избраа да ја остават настрана контролата што доаѓа во стандард и да се одлучат за различните опции што ги имаме на располагање на пазарот, иако нивната цена е многу поголема. Откако ќе ги испробате, тие повторно не го користат серискиот далечински управувач.

Еден од најпознатите производители на пазарот на контроли за конзоли од трети страни е Scuf Gaming, американска компанија која штотуку ја лансираше SCUF Prestige контролер за Xbox One како компјутерски и Android уреди. Ако сакате да ги знаете сите детали за оваа нова команда, ве поканувам да продолжите да читате.

Како што прави Мајкрософт, некои од нејзините производи, Скуф вели дека ја зел предвид заедницата и тие развија нов контролер за да ги задоволат потребите на најсложените играчи со додавање на нови функции кои го подобруваат искуството за играње на конзола како што е Xbox One.

Скуф престиж

Еден од најдобрите контролори што моментално се достапни на пазарот за Xbox е Xbox One Elite, контролер развиен од Microsoft во соработка со Scuf Gaming. Овој нов далечински управувач од следната генерација ни нуди удобност и можности за прилагодување никогаш порано. Благодарение на литиумската батерија, можеме да уживаме до 30 часа во континуитет, без да мора да го полниме далечинскиот управувач. Покрај тоа, тој ни нуди прилагодено куќиште и интегрирано капаче што не се лизга.

Скуф престиж

Игри на игри Scuf има тежина од само 262 зрна, со што станува една од најлесните контроли на пазарот. Покрај тоа, тој ни нуди можност да можеме да ја прилагодиме чувствителноста на активирачите на милиметарот, како и патувањето на задните сечила, со цел да се намали времето на реакција.

Доаѓа со две дополнителни контроли на џојстик, 3-метарски плетен микро-USB кабел, копче за електромагнетно повторување и копче SCUF за прилагодување на активирачите. Сега можете да го резервирате Scuf Prestige преку мрежата ScufGaming.com за 159,95 евра, иако ќе мора да почекаме неколку дена за да уживаме во тоа, бидејќи тие ќе бидат испратени во рок од 30 дена по резервацијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.