Sonos претстави комплет за замена на батерии за Sonos Move

Пред неколку дена популарниот бренд за звук Сонос претстави нешто што ги израдува многу своите клиенти, некои Комплети за замена на батерии за извонредни звучници за движење на Sonos. Тоа е прилично едноставен комплет за инсталирање и кој веднаш ќе ги реши можните проблеми со батеријата што ги носиме. Ова обично не е вообичаено во однос на безжичните звучници, но во случајот на Sonos неговата цена не е вообичаена. Значи, оние што ги вложуваат своите пари ќе ценат што можат да го продолжат векот на траење на нивниот уред.

Овој комплет вклучува сè што ви треба за замена на батеријата без потреба од други дополнителни алатки, така што секој ќе може да го стори тоа без проблем. Во пакетот наоѓаме нешто многу слично на избор на гитара со кој можеме да го подигнеме заштитниот капак, еден вид Т што ќе ни помогне да ги одвртиме завртките, 2 резервни завртки и логично батеријата со ист капацитет како и оригиналот.

Батерија за да го продолжи животот на нашиот Sonos Move

Sonos го издаде овој комплет за замена за 79 € и е достапен во истите бои како и безжичниот звучник Sonos Move. На вашата веб-страница официјално, ќе го видиме целиот ваш каталог на кој веќе е прикачен комплетот за замена на батеријата. Забележете дека испораката на овој комплет за замена е целосно бесплатна од нејзината официјална продавница. Важноста на оваа вест е огромна, бидејќи има многу корисници кои тврдат дека имаат батерија гледајќи ја деградацијата што ја претрпела внатрешната, нешто што се случува кај сите уреди, особено кај паметните телефони.

Батеријата ги има истите спецификации како и оригиналот, со автономија од 11 часа, што ќе зависи многу од волуменот, температурата или растојанието до уредот што емитува, без сомнение одлична вест. Ако сакате да ја видите нашата длабинска анализа на Sonos Move, кликнете на оваа врска, каде темелно ја тестиравме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->