Spotify Gamers, нов дел посветен на светот на видео игрите

Spotify гејмери

En Spotify Тие многу добро разбираат дека, за да останат репер во комплицираниот сектор на пазарот каде што работат, треба постојано да се развиваат, нудејќи им на своите корисници причини да продолжат да ја користат платформата. Во оваа прилика, одговорните за платформата нè изненадуваат со најавата за а нов дел посветен на светот на видеоигрите во кои, како што е логично, ќе бидат групирани сите саундтрак и музика поврзана со неа.

Сега, не само што ќе бидат додадени саундтрак за видео игри на овој нов дел, туку и Spotify најави дека, покрај тоа, ќе додаде серија персонализирани и курациони листи засновани врз темата или успехот на секоја тема. Пример за ова може да се најде во изјавата што тие ја покренаа, очигледно можеме да најдеме списоци кои привлекуваат носталгија од XNUMX-тите, други што ќе бидат идеални да ги придружуваат тркачките видео игри во позадина, друг со класиците на класиците наречени RetroWave .. .


Spotify гејмери

Spotify гејмери, идеална платформа за сите видови на гејмерите.

Како што е логично и очекувано, овие списоци ќе ги вклучат новите изданија на звучни записи од најновите наслови што излегуваат на пазарот и кои се достапни. Благодарение на ова, денес корисниците на Spotify имаат на располагање, на пример, саундтракот на одличниот No Man's Sky кој штотуку се приклучи на комплетна колекција каде нема недостаток на митови како Uncharted, Hallo или Fallout 4.

Доколку сте заинтересирани да можете сами да откриете како работи оваа нова опција на Spotify, само кажете ви дека, како што е вообичаено во начинот на работа на платформата, таа ќе биде бесплатна за сите корисници на платформата. Како последен детал, кажете ви дека е овозможена дури и нова веб-верзија пребарувајте и откријте ја целата оваа нова содржина, вклучувајќи прегледи на песните вклучени во секоја листа или секој албум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.