Spotify ја лансира својата нова бесплатна верзија: Повеќе бесплатна музика и збогум на случаен режим

Spotify

Вчера, 24 април, шведската фирма ги претстави вестите што ќе стигнат до бесплатната верзија на својот стриминг сервис. Спотифа вети големи промени и ги испорача. Добри вести за 90 милиони корисници кои користат бесплатна услуга на компанијата. Бидејќи има доста подобрувања, вклучително и крајот на случајниот режим, што беше нешто што многу им пречеше на потрошувачите.

Но, тоа не е единствената новина што Spotify ја претстави во овој случај. Шведската компанија сака вистински промени со кои може да расте на пазарот и да се зголеми бројот на корисници кои ги користат нејзините услуги. Нешто што се надеваат дека ќе го постигнат со овие новости. Кои повеќе промени ни оставаат?

Друга промена е таа во делот истражување сега имаме 40 часа песни што можеме да ги слушаме онолку пати колку што сакаме. Тоа е музика заснована на нашите вкусови, така што може да ни помогне да откриеме нова музика. Spotify направи измени во системот за препораки, што ќе се заснова на плејлистите што редовно ги слушаме.

Луѓето кои користат Spotify во својата бесплатна верзија не можат да го користат режимот офлајн. Само платените корисници можат да уживаат во ова. Но, шведската компанија сака да го промовира овој режим. За ова тие воведуваат А. нова функција што ќе заштеди до 75% од податоците со притискање на прекинувач. Иако оваа функција ќе потрае неколку недели за да пристигне.

Промени во дизајнот на апликацијата Spotify исто така нè очекуваат. Препорачаната музика добива значење на почетната страница. Исто така, делот Радио сега ќе биде малку настрана. Бидејќи станиците се заменети со плејлисти. Значи, овие списоци за репродукција добиваат големо внимание на почетната страница.

Овие промени почнуваат да доаѓаат во Spotify. Иако ќе биде прашање на недели пред сите да бидат официјално достапни за сите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)