UberEATS сега е достапна во Мадрид со менија од сите видови

UberEATS

Пред извесно време момците во Uber одлучија да ги прошират сите свои услуги на меѓународно ниво. Имајќи ја предвид оваа идеја, тие слетаа во Шпанија, иако, како што добро знаете, има многу синдикати кои не им ги олеснија работите. Една од овие услуги, која за жал мораше да се затвори од различни причини, беше UberEATS, кој беше лансиран исклучиво во Барселона и кој, во оваа пригода, го пробува во главниот град на Шпанија.

Во оваа прилика, UberEATS слета со понуда каде наоѓаме повеќе од 200 установи. Ако сте заинтересирани за оваа услуга, како што често се случува со оваа компанија, можете да извршите нарачки за храна преку Интернет од самата веб-страница или од кој било мобилен уред опремен со iOS, Android, BlackBerry 7 или Windows Phone, сè додека го преземеме апликација, па дури и од нашата сметка на Uber ако имате.


UberEATS

Откако ќе ја имаме апликацијата, треба да to пристапиме само со ингеренциите и да ја внесеме адресата на која сакаме да ни биде доставена храна. Следниот чекор е да го избереме ресторанот и садовите и порциите од истите што сакаме да ги нарачаме, дури и да можеме додадете белешки во ресторанот за, на пример, ако сакаме еден вид добро зготвено месо. Откако нашата нарачка е потврдена, услугата ќе означи приближно време на испорака, па дури и ќе не известува со помош на известувања за неговиот статус.

Начинот на плаќање, како и со другите услуги на компанијата, секогаш ќе се прави по електронски пат. Цената на оваа услуга е 2,5 евра Овие ќе бидат додадени на последната сметка, иако, привремено и за време на лансирањето, UberEATS ќе бидат бесплатни благодарение на специјалната промоција. Посебен детал што треба да се земе предвид е дека, барем засега и за време на фазата на лансирање и тестирање, само клиентите чија адреса за испорака е во внатрешноста на прстенот на М-30 а испораките се предвидени помеѓу 12.00 часот и полноќ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.