Ulefone лансира два модели на сите екрани за да го заземе пазарот

Кинеската фирма Улефон Тој не сакаше да го пропушти именувањето на Светскиот мобилен конгрес што се одржа во Барселона оваа недела. Се повеќе брендови со азиско потекло како што се Xiami, Vivo или Huawei отвораат многу моќен пазар во Шпанија, фирмата знае дека е време да ги претстави Ulefone T2 Pro и неговиот партнер Ulefone X.

Два телефони кои се јасно инспирирани од непарниот уред од конкуренцијата, но кои нудат фантастичен дизајн и екран Преглед придружуван од познатиот „изрез“ на iPhone X со процесорите „МедијаТек“ за да заштедите малку.

Toе ги разгледаме најважните детали за овие уреди, заедно со нивните разлики и причините што би можеле да направат да купиме еден од нив откако ќе заврши Светскиот мобилен конгрес, на кој остануваат многу малку главни јадења да понудат нас

Улефон Т2 Про, вистински beвер

Овој телефон дебитира со процесорот со кој MediaTek сака да заземе малку повеќе место, конкурирајќи се за најлошиот момент на Qualcomm и неговиот опсег Snapdragon. Така, овој терминал ќе биде првиот што ќе го постави Helio P60, процесор од среден опсег кој сака да ја гребе врвната класа, за сега станува всушност најмоќниот терминал што фирмата Ulefone ја става во наши раце. Предниот дизајн е мешавина помеѓу она што го нуди Samsung Galaxy S9 (долу) и iPhone X (горе), успеаја да го искористат најдоброто од секоја куќа за да соберат екран од не помалку од 6,7 инчи со резолуција ФулдД +, што е еквивалентно на 216 × 1080, со сооднос како што е модерен сега, 18: 9. ç

Што мислите да возите најдобро на МедијаТек? Па, ќе најдеме четири јадра Cortex A73 кои теоретски ќе понудат моќност од 2GHz, придружена за возврат со уште четири Cortex A53 јадра што ќе понудат друга брзина на часовникот од 2GHz. Да го искористам овој процесор, како би можело да биде поинаку, имаме RAM меморија насекаде, претерување е точно, а тоа е дека Ulefone T2 Pro нема да монтира ништо повеќе и ништо помалку од 8 GB RAM меморија, заедно со неговото внатрешно складирање, 128 GB за да немате причина да се жалите.

Фотографскиот дел исто така сака да биде на ниво, за ова го имаме двојна камера со два сензори, еден од 21 пратеник и друг од 13 пратеници од кои не го познаваме производителот. Селфињата нема да бидат премногу сериозен проблем со вашето Предна камера од 16 MP, Бројките се токму оние што ги остави овој Ulefone T2 Pro, иако би било потребно на крајот да се види како се однесува во пооддржаната изведба. Сè не е она што останува тука, на ниво на вести што имаме многу повеќе, за да започне систем за препознавање на лицето наречен FaceID (да, како што е истото име како и системот на Apple) како и интегриран сензор за отпечатоци под дисплејотСе чини како влажен сон на loversубителите на врската телефонија… нели?

 • Екран: 6,7 инчи со FullHD + резолуција од 2160 x 1080 со сооднос 18: 9
 • Процесор: MediaTek Helio P70
 • RAM меморија: 8 GB
 • Складирање: 128 GB
 • Задна камера: Двоен сензор од 21 MP + 13 MP
 • Фронтална камера: Сензор од 16 MP
 • Батерија: 5000 mAh
 • Otros: Читач на отпечатоци вграден во екранот, препознавање на лице.

Да се ​​пресели таков beвер од момчињата Улефон не е намален во софтвер, тие сакаа да имаат Андроид 8.1 Орео, Се чини дека многу брендови (се повеќе и повеќе) скокаат на опсегот на најновите верзии на Android, ние го замислуваме тоа како потреба кога станува збор за внесување на толку многу нови функции. Се разбира, сè уште не ја знаеме вистинската ефикасност на овој нов читач на отпечатоци и интегрираното препознавање на лицето.

Улефон Х, за оние на кои не им треба толку многу

Неговиот преден и заден дел е скоро идентичен со iPhone X, тука Ulefone не сакаше да истриже коса. Овој терминал е повеќе сместен во средниот опсег, спецификациите не се толку луди, но не заостануваат премногу, иако екранот е можеби аспектот што изгледа најлошо со оглед на тоа како го монтирале засекот и неговото задно осветлување.

 • Екран: 1440 x 720 HD + резолуција за 5,85 инчи во сооднос 18: 9
 • RAM меморија: 4GB
 • Внатрешно складирање: 64 GB може да се прошири
 • Задна камера: Двоен сензор од 16 MP и 5 MP
 • Фронтална камера: Сензор со единечна 13 MP
 • Батерија: 3.300 mAh
 • ОС: Андроид 8.1 Oreo
 • Otros: Читач на отпечатоци.

Улефон не сподели официјален датум на лансирање Не многу помалку цена, без сомнение, набавката ќе биде малку ограничена, но ние ќе бидеме внимателни да ги прошириме информациите за официјалното лансирање. Улефон сигурно ќе понуди конкурентни цени што ја прават многу интересна алтернатива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   LGDEANTONIO dijo

  ИМАМ УЛЕФОНА МОНОСТ, И МО ANDНО Е ДОКОГАШ КОГА ЈА ПРОМЕНУВАМ, BEЕ БИДЕ ЗА Т2 ПРО ... ЦЕЛА МАШИНА, КОЈА WЕ ЧИНИ ТРЕТА ГАЛАКСИЈА С9