Wiko View Prime е предложен како евтина алтернатива на целиот екран

Сите мобилни телефони на екранот стануваат сè почести, толку многу што станува стандард за дизајн и на iOS и на Android. Првите вклучувања на пазарот беа присутни со високиот опсег на LG и Samsung, сепак дури и тие компании почнуваат да нудат FullVision во нејзините терминали со среден опсег.

Вико е сè уште решен да демократизира доста производи како таблети и мобилни телефони. Во овој случај, фирмата скокна и на опсегот на големи екрани со мали рамки. Па, да го откриеме овој одличен мал телефон што може да стане интересна алтернатива.

Телефонот не се фокусира само на екранот, всушност имаме на пример двојна предна камера, нешто крајно изненадувачко, а тоа е дека имаме сензор од 20 MP придружуван од уште 8 MP и LED блиц, со намера да понудиме навистина спектакуларен квалитет на селфи, иако како што обично се случува во средните опсези, сè не е бројката. Всушност задната камера има 16 MP. За процесорот тие се определија за довербата што Qualcomm и ја има Кученце нудат на корисниците, поточно на 430-јадрен модел XNUMX.

Што се однесува до остатокот од хардверот, батеријата од 3.000 mAh треба да нè придружува цел ден, и ќе се најдеме со 4 GB RAM и 64 GB вкупна меморија, што може да се прошири до 128 GB повеќе преку микро SD картичка. Што се однесува до екранот  ПОГЛЕД премиер вклучува а HD + дисплеј de 5.7 " со една сооднос од 18: 9, што е далеку од тоа да биде резолуција на FullHD, нешто што не го разбираме многу. Како додаток за хардвер ќе имаме OTG конекција и читач на отпечатоци. Телефонот ќе биде достапен од 10 октомври во црна и златна боја по предложена цена од 259 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.