XboX One X за 189,95 евра. Ова е планот за обновување што ни го нуди GAME

Земете го летото, годишните одмори, намалувањето на денот, децата без училиште ... овој пат е идеален ако планирате обновете ја старата конзола за една со повеќе одлики. Момците од GAME го знаат тоа, посветени се на ова за нешто и започнаа план за обновување со кој можеме да ја испорачаме нашата стара конзола, да го набавиме Xbox One X за само 189,95 евра.

ИГРАТА ни нуди 1 TB Xbox One X за само 189,95 ако испорачаме 4 ТБ PS1 SLIM + контролер Dual Shock 4. Очигледно и конзолата и контролорот мора да биде во совршена работна состојба. Ако имаме 4 GB PS500 SLIM, Xbox One S или Nintendo Switch, исто така можеме да го искористиме овој план за обновување, иако по различна цена.

Вообичаената цена на Xbox One X е 499 евра, за да можеме да заштедиме нешто повеќе од 300 евра во најдобрите случаи, се додека немате слепа верба во производителот Сони, верба дека корисниците почнуваат да ја губат гледајќи ја неверојатноста што ја покажува компанијата до Кога станува збор до понуда на функција за вкрстена игра со други платформи, Fortnite е последниот пример што дава најмногу говор.

Обновете план на ИГРА за да добиете Xbox One X:

  • Испорачувајќи го PlayStation 4 Slim 1 TB + Dual Shock 4, Xbox One X останува во 189,95 €.
  • Испорака на PlayStation 4 Slim 500Gb + Dual Shock 4, Xbox One X останува во 214,95 € за Xbox One X.
  • Испорака на Xbox One S 1Tb + Xbox контролер Xbox One X останува во 264,95 €.
  • Испорака на Nintendo Switch + 2 Joy Con, Xbox One X останува во 194,95 €.

Промоцијата започна вчера, е ограничен на 1.000 единиции завршува на 1 јули. Ако размислувавте да ја обновите старата конзола или веќе ви здодеа од Nintendo Switch, можете да застанете покрај некои од продавниците за да ја процените состојбата на вашата конзола, проценка што исто така се зголемува доколку ги доставувате игрите што ги имате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.