Xellence од X од Kygo, со ANC и спектакуларен звук

X од Киго продолжува да расте во однос на опсегот на производи, овде, во Gadget на Актуелиадад, анализиравме некои нивни слушалки, неколку од нив со активно поништување на бучавата, толку посакуваната функционалност што станува популарна во последно време. Во оваа пригода, X од Kygo сакаше да отиде чекор подалеку.

Xellence се новите прилагодливи слушалки со активен поништување на бучавата (ANC) TWS, лансирани од X од Kygo. Откријте ги со нас овие слушалки со многу особености, за да откриете дали X од Kygo продолжува да се обложува на квалитетно и персонализирано аудио за да ги задоволи најсложените потрошувачи.

Како и во други прилики, препорачуваме да го погледнете видеото што го крунисува овој напис, на тој начин ќе можете да го видите одблокирањето завршете ги слушалките и дознајте повеќе за содржината на полето. Во ова, исто така, ви оставаме мал прирачник за конфигурација преку апликацијата.

Ако ја искористите можноста да претплатете се и оставете ни ликвие ќе и помогнете на заедницата на Гаџет Актуелиадад да расте и на тој начин ќе ви ги донесеме најдобрите анализи, како и секогаш.

Дизајн: Каде што X од Kygo сака да ризикува

Производите X од Kygo имаат тенденција да се оддалечуваат од конвенционалноста и во овие слушалки True Wireless (TWS) тоа немаше да биде помалку. Иако тие лесно можат да нè потсетат на површинските пупки на Мајкрософт, реалноста е дека тие имаат тотално спротивна идеја од претходно споменатите. Однадвор наоѓаме истакнати и кружни слушалки.

Сепак, тие се слушалки, од оние што се воведуваат во увото. Првата сензација е чудна, тешко ќе поверувате дека не паѓаат лесно. Сепак, тие тргнаа кон постојан состав на тегови и добри влошки.

 • Тежина на слушалките: 63 грама
 • Бои: црно-бело

Овие влошки, малку поинакви од оние што обично ги гледаме, им помагаат да не се движат ниту најмало во никакви околности. Од друга страна, даТие носат плус изолација од звук што никогаш не боли со оглед на тоа што се слушалки со ANC (активна поништување на бучава).

Во оваа рамка на детали наоѓаме кутија во стил на трупец, со врвен отвор, но изненадувачки мала. Покомпактен од случајот Huawei FreeBuds 3 и само малку поголем од AirPods V2 на Apple. Треба да се спомене дека се полни преку USB-C и дека вИмаме до 10 комплети влошки за да го прилагодиме производот на нашите потреби.

Технички карактеристики и автономија

Започнуваме со судбина, нешто што X од Kygo обично не штеди со своите производи. Имаме двајца возачи од 10мм со дрскост од 32 Ом  и фреквенција на одговор помеѓу 20Hz и 20 KHz со чувствителност од 97 db.

Ние имаме Bluetooth 5.0 за поврзување со компатибилност со најсложените профили A2DP, AVRCP, HSP, HPF и секако компатибилност со звукот на Јаболко (AAC) И звукот Hi-Fi на Qualcomm, aptX. Тие не сакаа практично ништо да им недостасува.

Што се однесува до кутијата, имаме 750 mAh батерија, 85 mAh за секоја слушалка во твојот случај. Тоа ни дава автономија до 30 часа што е јасно намалено ако го активираме ANC (до околу 20 часа на нашите тестови). Целосното полнење ни одзеде околу два часа.

Сепак, има брзо полнење од 15 минути што ќе ни овозможи до 2 часа репродукција. Не смееме да заборавиме дека имаме IPX 5 отпорност на вода и пот, Значи, нема да имаме никаков проблем доколку сакаме да ги користиме додека вежбаме, на нашите тестови тие биле пријатни и особено изолациони.

Сопствена апликација и откажување на бучавата

Започнуваме со активно откажување на бучавата, има своја функционалност во слушалките што тоа ќе ни овозможи да го откажеме целиот надворешен шум или да го активираме «Амбиенталниот режим», тоа само ќе не изолира од најчесто повторуваните разговори или звуци, идеално ако одиме по улица за да ни пружи дополнителна сигурност.

На моите тестови на тој начин наидов една од најефикасните слушалки TWS со ANC што некогаш сум ја пробала, бидејќи откажувањето на бучавата е реално, ефективно и квалитетно.

Имаме прилагодување на звукот на Мими од X by Kygo, Водењето преку апликацијата ќе ни овозможи да одговориме на низа прашања и аудио тестови, така што слушалките ќе зачуваат аудио профил што ги задоволува нашите музички потреби. Малку се забележува, како активирање на подобрување на басот.

Од своја страна имаме вградени микрофони кои при тестирање одлично реагирале на телефонски разговори, како и при повикување на Сири преку контролата на движење на уредот. Имаме и сензори за близина за да откриеме кога ги соблекуваме и ќе ја запреме музиката (или повторно да ја вклучиме).

Аудио квалитет и искуство со уредникот

Во однос на квалитетот на аудио, како што се случи со претходните производи на X од Kygo, се наоѓаме со многу добро наместен производ. Слушање на групни групи со овој вид слушалки како што се Artic Monkeys или Queen, ни овозможи да уживаме во сите опсези и инструменти.

Уште еднаш X од Kygo ни овозможува да уживаме во сите видови музика благодарение на можностите за прилагодување и лансира висококвалитетен звучен производ.

Од своја страна, апликацијата е прилично ласкава точка, овозможувајќи ни да чувствуваме дека имаме производ што одговара на неговата цена и дека можеме да го прилагодиме по наш вкус. Активното откажување на бучавата го дава токму она што го ветува и нашите резултати од тестот се особено поволни. на исто ниво со слушалките како AirPods Pro.

Пристигнува моментот на цената, 199 евра за овие слушалки кои се очигледно скапи, но се дизајнирани за корисник можеби попребарлив од строго комерцијалниот. Можете да ги купите за момент само на нејзината официјална веб-страница (линк) во бела или црна боја.

xellence
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
199
 • 80%

 • xellence
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 90%
 • АНЦ
  Уредник: 90%
 • Персонализација
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Висококвалитетни материјали и смел дизајн
 • Добра апликација за прилагодување и голема автономија
 • Навистина ефикасни алтернативи за поништување на бучавата
 • Звукот е со висок квалитет

Contras

 • Недостасува уште една точка на волумен
 • Автономијата страда многу со активниот АНЦ
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)