Xiaomi Note 2 се гледа уште еднаш на неколку протечени слики

Xiaomi My Note 2

За неколку дена Xiaomi официјално ќе претстави нов врвен мобилен уред, кој ќе се појави на пазарот како нов предводник, ќе се пофали со осмислен дизајн, огромна моќ и карактеристики, но не и со ниска цена како и другите терминали имаат.од кинескиот производител. Зборуваме, се разбира, за Xiaomi My Note 2, новиот astвер што Xiaomi се подготвува да се обиде да го заврши освојувањето на пазарот.

Овој нов паметен телефон кој ќе се одликува со закривен екран од 5.7 инчи, многу сличен на оној на неодамна претставениот Galaxy Note 7, е повторно виден на мрежата на мрежи на неколку филтрирани слики што можете да ги видите во оваа статија.

Во нив можеме да го видиме неговиот дизајн кој, како што веќе рековме, ќе вгради закривен екран, искривување што може да го видиме и на задниот дел од уредот. Исто така можеме да сфатиме дека се соочуваме со уред доста сличен на оној Не се пронајдени производи што во моментов се продава со голем успех на пазарот.

Xiaomi

Овие филтрирани слики исто така ни овозможуваат потврдете ги двете 12 мегапикселни камери што ќе ги најдеме на задната страна на овој Xiaomi Mi Note 2, кој внатре ќе монтира процесор Snapdragon 821, 6 GB RAM меморија, 128 GB простор и батерија од 4000 mAh.

Засега треба да почекаме за овој нов уред Xiaomi, кој би можел да биде претставен во наредните денови, а кој според некои гласини ќе има цена од 470 евра, оставајќи ги за прв пат настрана намалените цени што ги имаат сите гаџети на кинескиот производител имаат.

Што мислите за дизајнот на овој нов Xiaomi Mi Note 2?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Карлос Мерино dijo

    Неговата цена се намалува ако ја споредиме со Note 7, неговите придобивки се слични или подобри, но чини половина од трошоците за Note 7.