Јоиго ни нуди 50% попуст на цените на своите мобилни телефони

Јоиго

Јоиго Тој е еден од најпопуларните оператори на мобилни телефони во Шпанија, главно поради нејзините стапки каде податоците се дистрибуираат насекаде, со исто така многу интересна цена. На сето ова мора да додадеме дека тие неодамна ни понудија можност за пристап до Интернет од нашиот извор, во борба за пристап до конвергентниот пазар каде доминираат денес други оператори.

Како сето ова да не е доволно, Јоиго ни нуди од денес и во текот на целата недела можност за ангажирање на мобилна стапка со 50% попуст на оригиналната цена. Можете исто така да ја договорите стапката со овој вкусен попуст и да купите нов мобилен уред.

Промоцијата е достапна преку интернет и можете да ја искористите со договор со каква било цена за мобилни телефони, со нов нов број, правење преносливост на вашиот број од кој било друг оператор на мобилен телефон или предавање на при-пејд број на договор. Единствениот начин на кој нема да можете да пристапите до оваа промоција е ако веќе сте клиент на Yoigo, иако сигурно постои промоција еднаква или подобра од оваа за вас.

Можете да договорите каква било стапка на Јоиго, со овој попуст со пристап до веб-страница од ТУКА.

Јоиго

Светскиот мобилен конгрес што се одржа во Барселона го насочува целото внимание на пазарот на мобилна телефонија, а Јоиго сакаше да ја искористи приликата да им понуди на новите клиенти промоција која е тешко да се совпадне.

Дали сте подготвени да го искористите попустот од 50% што Yoigo го нуди кога склучувате договор со која било од нејзините мобилни цени?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.