20 emrat më të njohur në Facebook

Përdoruesit e Facebook-ut

Facebook Isshtë rrjeti social me numrin më të madh të përdoruesve aktivë në botë, ai tejkalon vetëm sa i përket numrit të përdoruesve nga Google+, megjithëse dihet mirë se aktiviteti brenda ekosistemit është minimal. Një nga kuriozitetet e mëdha që shumë prej nesh dëshirojnë të dinë për rrjetet sociale është se sa njerëz kanë të njëjtin emër ose mbiemër si ne, për të cilin ka faqe dhe grupe kudo.

Sidoqoftë, një studim u krye disa muaj më parë, pa ndihmën e Facebook në të cilin Të dhënat u morën për emrat dhe mbiemrat më të përsëritur, emrat më të përdorur dhe mbiemrat që mund t'i shohim më shumë herë në Facebook.

Çdo ditë është më e vështirë të kryhet një studim i këtij lloji, por nuk do të dëmtonte vetë Facebook të siguronte këto të dhëna, të cilat me siguri nuk do të zgjasnin shumë për tu marrë, dhe me synimin për të ngopur kuriozitetin e shumë njerëzve.

Për momentin ju lëmë me të dhënat e studimit që u krye muaj më parë dhe që japin të dhëna shumë kurioze.

Artikulli i lidhur:
Si të ndryshoni emrin tuaj të përdoruesit Snapchat

20 emrat dhe mbiemrat më të përsëritur

 1. 75980 - JOHN SMITH
 2. 14648 - JOE SMITH
 3. 13846 - BOB SMITH
 4. 11199 - MIKE SMITH
 5. 10254 - JUAN CARLOS
 6. 10023 - JANE SMITH
 7. 10014 - MIKE JONES
 8. 9322 - DAVID SMITH
 9. 8534 - SARAH SMITH
 10. 8397 - JAMES SMITH
 11. 8075 - PAUL SMITH
 12. 7850 - MARIO ROSSI
 13. 7718 - STEVE SMITH
 14. 7504 - MARK SMITH
 15. 7419 - CHRIS SMITH
 16. 7167 - JUAN PEREZ
 17. 6890 - MICHAEL SMITH
 18. 6807 - JASON SMITH
 19. 6614 - JOHN JOHNSON
 20. 6244 - LISA SMITH

20 emrat më të përsëritur

 1. 1037972 - JOHN
 2. 966439 - DAVID
 3. 798212 - MIKHAEL
 4. 647966 - CHRIS
 5. 535065 - MIKE
 6. 526198 - SHENJE
 7. 511504 - PAUL
 8. 504203 - DANIEL
 9. 494945 - JAMES
 10. 484693 - MARIA
 11. 473145 - SARAH
 12. 446040 - LAURA
 13. 440356 - ROBERT
 14. 434239 - LISA
 15. 433717 - JENNIFER
 16. 415707 - ANDREA
 17. 395264 - STEVE
 18. 392560 - PITER
 19. 385465 - KEVIN
 20. 384864 - JASON

20 mbiemrat më të përsëritur

 1. 1049158 - SMITH
 2. 520943 - JONES
 3. 440978 - JOHNSON
 4. 392709 - LEE
 5. 375444 - BROWN
 6. 372486 - WILLIAMS
 7. 328984 - RODRIGUEZ
 8. 311477 - GARCIA
 9. 277987 - GONZALEZ
 10. 269896 - LOPEZ
 11. 260526 - MARTINEZ
 12. 255625 - MARTIN
 13. 239264 - PEREZ
 14. 236072 - MILLI
 15. 228635 - Taylor
 16. 224529 - THOMAS
 17. 220076 - WILSON
 18. 212179 - DAVIS
 19. 204775 - KHAN
 20. 197390 - ALI
 21. 196921 - SINGH
 22. 196829 - SANCHEZ

A është emri apo mbiemri juaj nga më të përsëriturit në Facebook?.

Burimi - adweek.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Magno dijo

  Nuk më pëlqejnë emrat

 2.   Cecilia dijo

  Emri i ftohtë JU LUTEM