Microsoft Andromeda, kompania do të punojë në një fletore dixhitale

Projekti fletor dixhital Microsoft Andromeda

Kohët e fundit kemi ditur nga vetë dora e Microsoft që la mënjanë zhvillimin e produkteve të reja nën sistemin operativ Windows Phone. Pjesa e tregut e arritur deri më tani ishte e parëndësishme dhe madje edhe kompanitë që vunë bast mbi të në të kaluarën po i linin vendin një epoke të re me sisteme të tilla si iOS ose Android.

Por larg largimit nga sektori celular, nga Windows Central vjen një lajm i ri për një pajisje të re që mund të duket si vitin e ardhshëm 2018. Vetëm për momentin dihet emri i projektit "Andromeda" dhe madhësia e tij do të ishte shumë e ngjashme me atë të një smartphone.

Projekti Andromeda i Microsoft-it

Tani, është bërë e qartë se Microsoft nuk dëshiron që kjo Microsoft Andromeda të ketë aftësi të lëvizshme —Të paktën të jesh në gjendje të bësh telefonata. Do të ishte një tabletë e vogël e palosshme (Microsoft ka përvojë në këtë sektor) që mund të bartet në xhep pa probleme.

Gjithashtu, kjo skuadër e re do të punonte nën Windows 10. Por ajo që është më e sigurt është se funksionimi i tij do të bazohej produkte të rrumbullakëta si OneNote, aplikacioni që i qëndron të plotfuqishmit si Evernote. Dihet gjithashtu, sipas rrjedhjeve të Windows Central, që iOS ose Android nuk do të ishin rivalët për tu mposhtur; Microsoft dëshiron të gjejë një vend tjetër për të eksploruar dhe për të marrë kuotën maksimale të mundshme.

Dhe është se të shkruarit me dorë është diçka që shumë përdoruesve u mungon me kaq shumë teknologji. Dhe të jem i sinqertë: shkruani në tableta të paktën 9 ose 10 inç, Nuk është e njëjta përvojë sikur të marrim fletoren tonë DIN A5 dhe ne e heqim atë nga xhepi në çdo kohë. Marrja e shënimeve me dorë është diçka që ju lejon të ecni më shpejt dhe në situata në të cilat shumë përdorues ndihen më rehat.

Ende nuk është i sigurt nëse Microsoft do ta lëshojë këtë të ri Microsoft Andromeda në të ardhmen e afërt - 2018 po vjen fuqishëm. Por është gjithashtu shumë e vërtetë që së fundmi surprizat dhe risitë në sektorin e teknologjisë së konsumit janë mjaft në rënie. A do të interesonit për një produkt me këto karakteristika? Ne e kuptojmë se përvoja duhet të jetë shumë më e mirë sesa nëse e bëjmë atë me Galaxy Note 8 dhe majë shkruese e saj S-Pen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.