TV me më shumë se 50 inç, cilën të zgjedhësh?

TV me më shumë se 50 inç, cilën të zgjedhësh?

A po mendoni të rinovoni televizionin tuaj të shtëpisë dhe t'i jepni pajisjes tuaj të vjetër një pasaportë? A keni parë tashmë shumë broshura dhe dyqane në internet dhe nuk e dini se cilin model të zgjidhni? A keni një dhomë të gjallë kaq të madhe sa Brady People mund të jetonte në të? Kështu që ajo që ju dëshironi është një televizion prej të paktën 50 inç, një nga ato në të cilat imazhi duket sikur do të ju godasë dhe me të cilin do të shijoni filmat dhe serialet tuaja si kurrë më parë.

Për fat të mirë, sot, furnizimi i televizioneve që janë rreth 50 inç madhësia e ekranit, dhe më shumë, është vërtet e larmishme, kështu që ju të mund të shqyrtoni një numër të mirë të markave, modeleve, çmimeve të studimit, veçorive dhe më shumë. Pjesa negative e një oferte të tillë është se ne mund të çmendemi duke provuar dhe në fund të mos kujtojmë karakteristikat e një apo një modeli tjetër. Prandaj, sot në Lajmet e veglave ne duam t'ju japim një dorë dhe ta bëjmë më të lehtë kërkimin tuaj duke propozuar një të tillë krahasimi i televizioneve 50 inç ose më shumë që mund të mbani. Mund të vini me ne?

SAMSUNG UE50KU6000

Le ta fillojmë zgjedhjen tonë me këtë SAMSUNG UE50KU6000, një TV mahnitës me Ekran 50 inç 4K UHD, që përfshin folës të integruar, dy porta USB 2.0 kështu që mund të lidhni një pendrive ose një hard disk të jashtëm të mbushur me filma dhe seri, me lidhje Ethernet, funksioni i regjistrimit të vonesës, 3 porta HDMI për të lidhur pajisje të tjera si një player BluRay, një Apple TV ose një Chromecast ndër të tjera, Smart TV me sistemin operativ Tizen, një vlerësim energjie, i pajtueshëm me sistemin e montimit VESA kështu që mund ta varni me lehtësi në mur dhe shumë më tepër.

SAMSUNG UE50KU6000

Përparësitë e tij kryesore përfshijnë një shumë cilësi e mirë e imazhit pa reflektime dhe me një kënd optimal të shikimit, kështu që nuk do të duhet të ngrohni kokën duke bërë rregullime; gjithashtu ka një cilësi e mirë e zërit, një numër i mirë i lidhjeve siç kemi parë tashmë, dhe është shumë e lehtë për t’u përdorur. E gjithë kjo pa harruar TV i integruar inteligjent Falë të cilave ju mund të luani lojëra që nuk janë tepër të rënda, të shfletoni në internet dhe të shijoni shumë aplikacione si YouTube, Netflix, etj.

Ne bëjmë një hap në një tjetër markë më historike dhe më të njohur teknologjike me këtë televizion Panasonic VIERA TX-50DX780E me Ekran 50 inç në diagonale Ultra HD (3840 x 2160 piksel) dhe me TV 3D dhe Smart integruar.

Panasonic VIERA TX-50DX780E

Ky televizion Panasonic VIERA TX-50DX780E ka një dizajn të bukur midis karakteristikave kryesore të të cilit mund të nxjerrim në pah ekzistencën e dy folës të integruar, lidhshmëria Bluetooth, dalje audio dixhitale, dy porta USB 2.0 dhe një port USB 3.0, çertifikimi i energjisë A, lidhja Ethernet, Pajtueshmëria e sistemit të montimit VESA, mënyra të ndryshme të zërit, mënyra të ndryshme të figurës inteligjente, tre porta HDMI, Smart TV me sistemin operativ Firefox OS, WiFietj.

Siç mund ta shihni, është një televizion shumë i plotë 50 inç midis të cilit avantazhet kryesore Ne mund të vëmë në dukje cilësi të mirë të zërit, lehtësinë e përdorimit, konsum të ulët të energjisë, mundësi të shumta dhe të larmishme të lidhjes dhe një kënd të gjerë shikimi.

Panasonic TX-50EX780E

Ne qëndrojmë me të njëjtën markë, Panasonic, por një model tjetër (ki kujdes sepse nomenklatura ndryshon nga ajo e mëparshmja në vetëm një shkronjë). Bëhet fjalë për këtë Panasonic TX-50EX780E, një televizion me Ekran 50 inç UHD (3840 x 2160 piksel) 4K HDR 3D me të cilën mund të shijoni një përvojë autentike të kinemasë, por pa dalë nga dhoma e ndenjes.

Panasonic TX-50EX780E

Ky TV fantastik ka tipare të nivelit më të lartë si dy porta USB 2.0 dhe një port USB 3.0, dalje audio dixhitale, fole kufjesh, katër porte HDMI, opsioni i regjistrimit në hard disk ose pendrive, lidhja Bluetooth kështu që të mund të lidhni një tastierë dhe maus, çertifikimin e energjisë A, pajtueshmërinë me sistemin e montimit VESA, dy altoparlantë të integruar me 10W fuqi secili, Smart TV "Ekrani im Home 2.0" me qasje në Netflix dhe aplikacione të tjera, dhe më shumë. Pa harruar një dizajni i animit dhe ngritjes i aftë të përshtatet në të gjitha mjediset dhe mjediset,

Ndër përparësitë e tij kryesore, si modeli i mëparshëm, mund të theksojmë se është shumë i lehtë për t'u përdorur, harxhon shumë pak energji, ofron një cilësi e mirë e imazhit pa reflektime me një kënd të gjerë shikimi, dhe opsionet e lidhjes janë me të vërtetë të gjera. Pa harruar një dizajni i animit dhe ngritjes i aftë të përshtatet në të gjitha mjediset dhe mjediset.

LG 55EC930V

Ne do të bëjmë një hap të vogël në përmasa ndërsa ndryshojmë markat për të folur në lidhje me këtë TV LG 55EC930V që ofron një përvojë audio dhe video të jashtëzakonshme.

Televizor i lakuar LG 55EC930V 50 inç

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, ne jemi përpara një plas pantallona me një madhësi ekrani prej 55 inç Full HD (1920 x 1080), disi më e lartë se modelet që kishim parë deri më tani, paneli i teknologjisë OLED falë të cilave do të jeni në gjendje të shijoni hije më të përcaktuara, zezakë më të pastër dhe ngjyra shumë më të gjalla dhe të thella, së bashku me Teknologji 3d.

As nuk mund të harrojmë dizajnin e tij elegant, jashtëzakonisht të hollë, si dhe përfshirjen e Funksioni i televizorit inteligjent me sistemin operativ webOS që do t'ju lejojë të shfletoni në internet dhe të keni shumë aplikacione direkt në TV tuaj si Netflix, Wuaki TV, YouTube dhe shumë më tepër.

Karakteristika të tjera të rëndësishme janë ekzistenca e katër porte HDMItre lidhje USB 2.0, Hyrja AV, funksioni i regjistrimit në pendrive ose disk i jashtëm i ngurtë, mundësia e lidhjes së tastierës dhe miut, lidhja Wi-Fi, dy altoparlantë të integruar me 10W energji secili, etj.

Kështu, përparësia e tij kryesore është cilësi e madhe e imazhit të teknologjisë OLED shtuar në a përvojë më e madhe zhytëse duke shfaqur projektin e ekranit të lakuar dhe mundësi të shumta dhe të ndryshme të lidhjes.

Sony KD-49X8308C

Dhe nga Koreja e Jugut ne shkojmë në vendin e diellit në lindje me një nga markat më të njohura të të gjitha kohërave, si në imazh dhe zë, në telefon dhe natyrisht, në lojëra video. E kam fjalën për Sony dhe këtë TV Sony KD-49X8308C me të cilën mund të shijojmë përmbajtjen tonë të preferuar siç nuk e kishim imagjinuar kurrë falë saj Ekran LCD 50 inç Ultra HD 4K (3.840 x 2.160) që integron teknologjinë IPS që na siguron një cilësi të mrekullueshme të vizionit ngjyra natyrale dhe mprehtësia e madhe, edhe me imazhe të shkujdesura dhe / ose lëvizëse, të konsoliduara falë teknologjisë Motionflow.

Sony KD-49X8308C

Nuk mund të lëmë jashtë një të bukur dizajn elegant, me përfundime me cilësi shumë të mirë siç është tipike për Sony. Po ashtu, qenia kompatibil me sistemin e montimit VESA, ne mund ta vendosim televizorin tonë në mur dhe kështu të shijojmë një përvojë edhe më kinematografike.

Për sa i përket zërit, ai ka një altoparlant të fuqishëm Bass Reflex që ofron një cilësi e mirë e zërit. Dhe nëse dëshironi të lidhni pajisje të tjera, nuk do të keni ndonjë problem sepse ka Sony KD-49X8308C tre porta USB y katër porte HDMI.

Philips 50PUH6400

Ne tashmë kemi parë pesë mundësi të shkëlqyera, por kemi akoma diçka tjetër për të parë. Në këtë rast, ne ndalemi për të analizuar këtë televizion Philips 50PUH6400, një pajisje me Smart TV të integruar dhe me një dizajn shumë të kujdesshëm, të bukur dhe elegant, me një këmbë që përshtatet në mënyrë të përsosur me modelin e zvogëluar të kornizave anësore të tij, dhe që është gjithashtu i pajtueshëm me sistemin e montimit VESA, në mënyrë që të mund të shijojmë plotësisht serinë tonë të preferuar ose atë lojë të shumëpritur.

Televizori inteligjent Philips 50PUH6400 ka një Ekran LED 50 ″ 4K Ultra HD që ofron cilësi të jashtëzakonshme të imazhit që përmirësohet me përfshirjen e teknologjive Pro mikro zbehje, në sajë të së cilës ne mund të konfigurojmë kontrastin e ekranit bazuar në sasinë e dritës në dispozicion në dhomën tonë të ndenjes ose dhomën e gjumit, dhe Lëvizja natyrale, e cila rrit mprehtësinë dhe rrjedhshmërinë në mënyrë që të mund të shohim imazhe lëvizëse pa praktikisht asnjë shtrembërim. Dhe nëse e gjithë kjo ju duket pak, teknologjia Pixel Plus Ultra HD siguron ngjyra shumë më të gjalla dhe intensive.

Përveç kësaj cilësie madhështore të figurës, TV-ja përmban tre porta USB y katër porte HDMI në mënyrë që të mund të lidhim një larmi të gjerë pajisjesh; gjithashtu ka Lidhja WiFi, 8 GB hapësirë ​​ruajtëse për aplikacionet, Android TV si një sistem operativ Smart TV dhe shumë më tepër. Ah! Dhe është një A e çertifikuar nga energjia, kështu që është përgjegjëse për mjedisin dhe nuk do t'ju japë frikë nga fatura e energjisë elektrike.

Samsung UE49KS7000

Dhe ne përfundojmë me të njëjtën Korenë e Jugut me të cilën kemi filluar dhe me këtë TV Samsung UE49KS7000 Ekran 49 inç (mirë, pak më pak se ajo që kemi parë deri më tani, por nuk është çështje betejash as haha) Ultra HD 4K HDR LCD me ndriçim buzë që përmban katër porta HDMI dhe shumë lidhje shtesë, si dhe veçori SmartTV.

SAMSUNG UE49KS7000

Por ndoshta pika kryesore e këtij TV është se ajo ofron një cilësi e shkëlqyer e fotos dhe zëritose, shumë e ngjashme dhe madje, ndonjëherë, edhe më e mirë se modelet e tjera nga markat e tjera dhe megjithatë ne mund ta gjejmë atë me një çmim më të mirë.

Sigurisht, siç e kemi treguar tashmë në fillim, kjo listë është vetëm një propozim me disa nga televizionet më të mira prej 50 ″ ose më shumë që mund të gjejmë në tregun aktual. Ne gjithashtu mund të citojmë shembuj të tjerë të tillë si Panasonic TX-50CX700, Samsung UE55JU6400 dhe shumë të tjerë. Cili është propozimi juaj? A keni rinovuar së fundmi televizionin tuaj në shtëpi? A keni vendosur tashmë për një model specifik? Na tregoni për këtë dhe ne do të ndihmojmë lexuesit e tjerë që janë duke kërkuar dhe kapur televizionin e tyre më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.