Altoparlantët Frame Energy Sistem, ose si të kombinohen arti dhe teknologjia

Altoparlanti

Prodhuesi spanjoll Energy Sistem ka prezantuar sot një gamë të re të folësit per shtepi thirrje Folësit e kornizës. Siç sugjeron emri i saj, firma teknologjike ka bashkuar botën e artit me atë të tingullit, duke bashkuar tre folës të fuqishëm me teknologji Stereo i vërtetë pa tel me tre kanavacë me botim të kufizuar krijuar nga artistë të ndryshëm të njohur në artin spanjoll.

Me një të fuqishëm Sistemi i zërit stereo 50W të energjisë, ne do të kemi tingull cilësor, dhe plotësisht pa tel, për sa i përket ushqimit dhe menaxhimit. Emetimi i zërit i është besuar dy altoparlantë në mes të mesëm fuqia secila, dhe një nën-vufer 30 W të energjisë, duke kombinuar përfitimet e secilës frekuencë dhe duke transmetuar kështu muzikën tonë me besnikërinë më të madhe të mundshme.

altoparlant kornizë

Emrat e tyre janë Plazhi Lindor, nga Antonyo Marest; Flamingo, nga Mónica Jimeno; dhe Pyjeve, shënuar nga Samuel Cano. Të tre versionet janë identikisht nga brenda. Ai përfshin një bateri që siguron një autonomia prej 20 orësh në një vëllim mesatar normal, dhe ka Lidhja Bluetooth për të qenë në gjendje të menaxhojmë audion nga smartphone, tablet ose ndonjë pajisje tjetër Bluetooth që kemi. Me këtë, ne mund të shijojmë muzikë në çdo cep të shtëpisë tonë. Cfare ka me shume, përfshin radio FM, detaje që çdo ditë që kalon humbet në pajisjet e reja të lansuara në treg.

Ndoshta elementi më i rëndësishëm i kësaj serie është teknologjia True Stereo pa tel, gjë që do të na lejojë luani përmbajtjen tonë njëkohësisht në dy Altoparlantë me diapazon deri në 10 metra. Kjo na lejon keni dy Altoparlantë Kornizë që tingëllojnë në të njëjtën kohë në të njëjtën dhomë, në të njëjtën kohë që ata janë të ngarkuar me dekorimin e dhomës sipas dëshirës sonë.

Por ato kanë më shumë lidhje përveç Bluetooth-it. Në kornizën e saj, kanavacat përfshijnë një paneli anësor me lidhje të ndryshme për të luajtur muzikën tonë nga një kujtesë USB ose një kartë microSD deri në 128 GB kapaciteti, kështu që shkathtësia kur dëgjoni këngët tona të preferuara është e siguruar. 

Secili artist ka qenë në gjendje të interpretojë dhe përkthejë secilin model të Altoparlantit të ri në një mënyrë krejtësisht personale. Për shembull, eArtisti nga Alicante Antonyo Marest Gjeje frymëzim për punën e tij Plazhi Lindor në bregdetin e Mesdheut, vendi që e pa atë të rritet, duke transmetuar ngjyra tipike mesdhetare siç janë qielli i ngrohtë ose bluja e detit.

Në vend të kësaj, puna de Monica Jimeno shpreh energjinë e saj përmes ngjyra fluori në një sfond të bardhë, duke përshkruar zogj ekzotikë me ngjyra të gjalla, duke dëshiruar përcjellin argëtim dhe çlirim të ndjenjave. Nga e fundit, Samuel Cano paraqet pafundësinë e brendësia e një pylli zviceran, me një imazh të natyrës, paqes dhe mirëqenies.

Sistemi i energjisë

Këto tre produkte të reja audio, ekskluzive për Energy Sistem, Plus promovojmë artin kombëtar duke qenë në gjendje ta çojmë atë në muret e shtëpisë sonë në një mënyrë të thjeshtë dhe më të përballueshme, ata arrijnë ta kombinojnë këtë art me teknologjinë, duke mbushur një hapësirë ​​në treg që më parë nuk ishte aq e përcaktuar, dhe integrimi i konsumit të muzikës me artin në shtëpi.

Tre modelet e serisë Frame Speaker Ato do të jenë në dispozicion në njësi të kufizuara për një çmim prej 139 € nga 15 prilli i ardhshëm, megjithëse mund ta rezervoni nga ky moment në Uebfaqja Energy Sistem, duke u dërguar normalisht si çdo porosi tjetër e vendosur në faqen e saj të internetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.