Glamping Ready, oferta BLUETTI për këtë sezon kampingu

glamping-gati

Vjeshta është një nga periudhat më të mira të vitit për të shijuar një arratisje në natyrë, pasi vapa e fortë e verës ka kaluar dhe ditët e ftohta të dimrit nuk kanë ardhur ende. Megjithatë, ne e dimë se të humbasësh në natyrë do të thotë të heqësh dorë nga disa komoditete, siç është qasja në një rrjet elektrik. Oferta e BLUETTI Glamping Gati vjen për të zgjidhur këtë problem.

Përgatitni rrugën, çantën e shpinës dhe gjithçka që ju nevojitet për kampingun tuaj, por mos harroni të vizitoni fillimisht faqen e internetit të BLUETTI për të marrë stacionin tuaj të karikimit elektrik me një çmim të zbritur. Dhe ja ku po shkon një fushatë sensacionale BLUETTI Glamping Gati, në dispozicion nga 16 shtator deri më 30 shtator 2022.

Kjo fushatë speciale, e krijuar për më aventurierët dhe adhuruesit e natyrës, përfshin zbritje deri në 26% në disa nga produktet më të mira të kësaj marke. Ne detajojmë gjithçka më poshtë:

EB3A (plus panel diellor 120V dhe 200V)

eb3a

termocentrali EB3A Jo vetëm që do të shërbejë si një furnizim rezervë me energji elektrike për pajisjet shtëpiake në rast të ndërprerjes së energjisë dhe ngjarjeve të tjera të paparashikuara, por gjithashtu mund të jetë shoqëruesi më i mirë i udhëtimit për aventurat tona në mes të natyrës.

EB3A është një gjenerator i ri BLUETTI që ka një kapacitet prej 268 Wh dhe një inverter AC 600 W. Këto shifra e vendosin atë mbi shumicën e produkteve konkurruese, pavarësisht nëse po flasim për fuqinë apo transportueshmërinë. Mbështet një shkallë karikimi deri në 430 W (AC + PV), kështu që për një karikim deri në 80% do të na duhen vetëm 30 minuta. Eshtë e panevojshme të thuhet se ka avantazhin e madh që sjell kjo dhe komoditetin që na ofron kur jemi në kamping.

Këto janë çmimet me zbritje të stacionit EB3A:

 • EB3A: 299 € (çmimi origjinal 399€).
 • Paneli diellor EB3A + 120W: 669 € (çmimi origjinal 769€).
 • Paneli diellor EB3A + 200W: 799 € (çmimi origjinal 899€).

AC200P dhe AC200MAX

bluetti AC200P

Nëse aventura jonë në natyrë do të zgjasë disa ditë, do të na duhet më shumë energji që të mund të përdorim pajisje të tjera të vogla dhe praktike, si p.sh. një skarë elektrike (asgjë nuk është më e shijshme se shija e një skarë në fushë). Këtu pëlqejnë modelet ikonike BLUETTI AC200P ose AC200MAX, me dalje AC prej 2.000 W dhe 2.200 W respektivisht.

Asgjë më e thjeshtë se sa të grumbullosh në mënyrë efikase rrezet e diellit të pakufizuar dhe ta shndërrosh atë në energji të mjaftueshme për të pasur furnizim për disa ditë. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar nëse do të kemi furnizim të mjaftueshëm me energji elektrike. Vëmendje ndaj ofertave të përfshira në fushatën Glamping Ready:

 • Paneli diellor AC200P + 350W: 2.399 € (çmimi origjinal 2.599€).
 • Paneli diellor AC200MAX + 200W: 2.499 € (çmimi origjinal 2.699€).

B230

 

bluetti 230

Së fundi, një tjetër nga ofertat më të spikatura të fushatës Glamping Ready: bateria e zgjerimit B230, me kapacitet 2.048 Wh. Është krejtësisht i pajtueshëm me produkte të tjera BLUETTI si AC200MAX, AC200P, EB150 dhe EB240. Mund të përdoret gjithashtu si një furnizim i pavarur me energji elektrike, falë opsioneve të shumta të daljes: 1*18W USB-A QC3.0, 1*100W PD3.0 USB-C dhe çakmak 1*12V/10A.

Një nxitje më shumë për të vendosur për të blerë një BLUETTI B230: ndërsa zgjat kjo ofertë, blerësit do të marrin një kabllo lidhëse e baterisë së jashtme plotësisht pa pagesë P090D, element i domosdoshëm për lidhjen e B230 me termocentralet. Kjo është oferta:

 • B230: 1.399 € (çmimi origjinal 1.499€).

Rreth BLUETTI

Me më shumë se 10 vjet përvojë në industri, BLUETTI i ka qëndruar besnik idesë së basteve për një të ardhme të qëndrueshme përmes zgjidhjeve të ruajtjes së energjisë së gjelbër për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ky prodhues ofron një përvojë të jashtëzakonshme ekologjike për të gjithë dhe për planetin tonë. Duhet theksuar se BLUETTI është i pranishëm në më shumë se 70 vende dhe ka arritur të fitojë besimin e miliona klientëve në mbarë botën. Për më shumë informacion, vizitoni Faqja e internetit BLUETTI.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->