GoPro Hero, kompania paraqet kamerën e saj më të arritshme të veprimit

Hero i GoPro

GoPro, marka e njohur e kamerave të veprimit të Amerikës së Veriut ka prezantuar modelin e saj më themelor nga katalogu i tij i veçantë. Bëhet fjalë për Hero i GoPro - Pa ndonjë numërim - që arrin një çmim shumë më i ngushtë sesa motrat e saj, megjithëse është gjithashtu e vërtetë që arrihen karakteristika teknike më të rregulluara.

GoPro ka bërë një emër në industrinë e kamerave të veprimit. Edhe pse markat e tjera si Sony janë gjithashtu të përkushtuar fuqimisht në këtë treg. Sidoqoftë, duke e ditur që GoPro Hero 5 ose GoPro Hero 6 nuk janë të përshtatshme për të gjitha xhepat, mënyra më e mirë për të arritur të gjithë audiencat ishte hedhja në treg e një modeli shumë më të përballueshëm. Këtu hyn GoPro Hero.

Kjo kamera - dhe fotot - ka të njëjtin model, matje dhe pesha si modelet e tjera GoPro. Ajo gjithashtu ka një Sensor 10 megapiksel rezolucion; mundet zhyten nën ujë në një maksimum prej 10 metrash; ka një bateri 1.220 miliamp; dhe është në përputhje me ngritjet e ndryshme të disponueshme nga marka (për përkrenaren, për timonin e biçikletave, etj.).

Ndërkohë, goPro Hero mund të kontrollohet edhe përmes komandave zanore; ka nje ekran me prekje te pasme të jetë në gjendje të kontrollojë të gjitha menutë dhe është në përputhje me kartat e kujtesës. Për më tepër, dhe pasi nuk mund të mungonte, ai ka funksionin «QuikStories» me të cilin mund të ndani përmbajtjen me smartphone -ose tabletë- dhe merrni video menjëherë.

Megjithatë, pjesa më negative e ky GoPro Hero është që ju nuk do të jeni në gjendje të krijoni përmbajtje në 4K; duhet të jesh i kënaqur me video në 1440p me 60 fps ose 1080p me 60 fps. Gjithashtu nuk është në përputhje me dronin e markës, GoPro Karma, as nuk ka teknologji HDR ose funksion për të bërë fotografi gjatë natës. GoPro Hero është në dispozicion tani dhe është me çmim 219,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.