Lojërat më të mira të makinave garuese për PC

Lojëra ngasëse

Zhanri i vozitjes ka qenë gjithmonë një nga më të popullarizuarit në mesin e lojtarëve, por në dekadën e fundit ai është tejkaluar në popullaritet nga lojërat aksion si Battleroyale si Fortnite ose MOBA si lol. Por ka shumë prej nesh që kënaqen lojëra ngarje, qofshin lojëra Arcade ose simulime, pasi ato na lejojnë të garojmë dhe të garojmë me automjete që nuk mundëm në jetën reale. Një kënaqësi për të gjithë dashamirët e motorëve.

Shumëllojshmëria aktuale e titujve dhe frekuenca e tyre e botimeve është më e vogël, por ne ende kemi një katalog të gjerë lojërash të kësaj zhanri të pasur. Lojtarët më të rastësishëm zakonisht kërkojnë lojëra ku mbizotëron ndjesia e shpejtësisë, lehtësia e trajtimit, ndërveprimi me mjedisin dhe mundësia e shkatërrimit të rivalit me goditje direkte. Nga ana tjetër, më puristët kërkojnë një simulim ku lojtari shpërblehet për frenimin e përsosur për të përmirësuar kohën. Në këtë artikull ne do të propozojmë ato që për ne janë lojërat më të mira të zhanrit garues në PC.

Lojëra simulimi garash

Projekti i Makinerive 3

Kjo është këstin e tretë në një nga sagat e lojërave video më garuese të industrisë. I aftë për të transmetuar ndjesi të forta, emocione dhe shumë argëtim në botën e gjallë të automjetit përmes ndryshimeve të rëndësishme në lidhje me dërgesat e tij të mëparshme.

Kontrolli është ridizenjuar totalisht, duke rezultuar në një sistem drejtimi me ritëm të shpejtë, argëtues dhe shumë preciz. Ne gjejmë cilësime aftësish për të gjitha llojet e pilotëve, nga më veteranët dhe ekspertët tek më pak të aftë dhe të rastësishëm. Ndryshimet e motit në kohë reale që do t'i japë shumë pasuri bashkëveprimit me mjedisin dhe do t'i shtojë rëndësi zgjedhjes së cilësimeve dhe gomave që ne bëjmë për makinën tonë të garave. Në këtë edicion do të kemi një gamë më të madhe të mënyrave të lojës, të tilla si një mënyrë trajektore krejtësisht e anasjelltë dhe e thellë që do të kënaqë lojtarët më me role.

Klikoni në këtë lidhje nëse dëshironi të blini Project Cars 3

Assetto Corsa Competizione

Padyshim një tjetër nga emrat e mëdhenj në zhanrin e garave dhe simulimin e automobilave, unik me Licencë e serisë Blackpain GT. Na lejon ta përjetojmë këtë konkurs emocionues me një realizëm dhe thellësi të pa parë më parë. Ne mund të konkurrojmë nga ju te ju shoferë zyrtarë të jetës reale, të gjitha ekipet zyrtare dhe të gjitha makinat garuese në rrjet.

Ne gjejmë një larmi të madhe të qarqeve reale të rikrijuara në milimetër nga inxhinierët më të mirë falë motorit grafik Motori joreal 4. Padyshim një nga simuluesit më të mirë të vozitjes në treg, i cili fiton i tërë nëse e shijojmë një timon i mirë, me të cilin mund të vërejmë papërsosmëritë e asfaltit, gjë që do ta bëjë përvojën tonë të vozitjes shumë më realiste.

 

Forza Motor Sport 7

Simuluesi i Microsoft, i zhvilluar nga Turn 10, ka arritur të ruajë atë kërkesë të luajtshme dhe atë realizëm që e kanë karakterizuar që nga instalimi i tij i parë. Risi kryesore e kësaj këste është një mënyrë më e thellë fushate me gara konkurruese dhe një inteligjencë artificiale në kundërshtarët tanë të denjë për t’u përmendur, një kontroll shumë i përmirësuar për trajtimin e tij me komandën.

Një pikë tjetër për të lavdëruar është aspekti teknik, diçka spektakolare nëse mund ta luajmë me 4K dhe 60FPS. Në nivelin e përmbajtjes, nuk është shumë mbrapa, me më shumë se 700 lëndime dhe 32 qarqe në dispozicion, një multiplayer shumë i plotë, i mbushur me ngjarje të përkohshme. Padyshim një nga referencat e zhanrit, edhe pse loja me një kontrollues është një kënaqësi falë kontroll i përmirësuarNe gjithmonë rekomandojmë të luani me një kasolle të mirë.

Nuk u gjet asnjë produkt.

iRacing

Një nga imituesit më të kërkuar në zhanrin e vozitjes, realist dhe i orientuar në gara online. Ka kontroll fantastik që ka një nivel dërrmues të realizmit që lejon entuziastët më të mëdhenj të vozitjes të shijojnë ngasjen e vështirë. Siç kemi komentuar më parë, për këtë do të jetë jetike të kesh një timon të mirëMeqenëse, si me lojërat e mëparshme, iRacing është i aftë të transmetojë gjithçka që ndodh në asfalt përmes timonit.

Padyshim që tipari më i spikatur i këtij imituesi është qasja e tij konkurruese në internet, pasi përfshin një licencë konkurruese që analizon nivelin tonë të vozitjes dhe sjelljen tonë në pistë, për të na gjetur rivalë të përshtatshëm për t'u përballur me njëri-tjetrin. Titulli ka një repertor të gjerë makinash dhe një mori pistash të disponueshme për të garuar. Licencat zyrtare si 24 orë LeMans, Indicate ose Nascar. Padyshim një nga simulatorët më të plotë dhe më kërkues të PC-ve.

RFaktori 2

Për të përfunduar me këtë listë të simulatorëve realist, le të vazhdojmë me gjëja më e afërt me një imitues profesional, një propozim që do të tërheqë ata që duan të jetojnë përvojën më të ngjashme me vrapimin në një qark të vërtetë. Pjesa e keqe e gjithë kësaj është se lojtarët më pak të aftë mund të zhgënjehen kur bëhet fjalë për të hipur pas timonit me këtë imitues, përveç një ndërfaqe disi koncize dhe një motori grafik që nuk duket keq, por është më pak i lëmuar se konkurrenca e tij. Zhvilluesit pa dyshim i kanë kushtuar më shumë vëmendje fizikës dhe realizmit të përcjellë nga timoni dhe linjat e tij.

Pikat më të forta të këtij imituesi janë padyshim realizmi i tij pasi kemi komentuar dhe sasia e parametrave të konfigurimit në cilësimet e makinave tona. Ndryshimet e motit që do të ndryshojnë plotësisht kontrollin e automjeteve tona, duke na detyruar të konfigurojmë gjithçka përsëri dhe të kërkojmë edhe më shumë nga rrota. Pa dyshim, mënyra e saj në internet nuk është shumë mbrapa pasi që komuniteti i tij është i madh dhe është shumë argëtuese të garosh për t'u përmirësuar çdo ditë.

Lojëra Arcade ngarje

Forza Horizon 4

Me synim një audiencë më të rastësishme, Microsoft ka tërhequr nga mënga e saj atë që aktualisht është loja më e famshme e tij e makinës. Lojë që na vendos në një botë të hapur ku ne mund të qarkullojmë lirisht duke drejtuar automjetet tona duke kryer të gjitha llojet e sfidave ose objektivave, si dhe garat me kundërshtarët në internet. Pikat e saj më të forta janë padyshim bota e lartpërmendur e hapur, grafika e saj spektakolare dhe shkalla e personalizimit të automjeteve që ka. Kontrolli është diçka që nuk mund ta harrojmë as që prej asaj kohe renditet diku midis arkadës më të pastër dhe simulimit më pak të kërkuar.

Pa dyshim, kjo lojë shënoi një para dhe pas, duke marrë referenca nga Nevoja për Shpejtësi ose Klubi i Mesnatës, në të cilën ne gjithashtu shijonim një hartë të shkëlqyeshme në të cilën vraponim lirisht duke kryer detyra, misione ose gara. Një lojë e këndshme ku përveç garimit, mund të relaksohemi edhe thjesht duke marrë një udhëtim, duke arritur sfida të shpejtësisë duke hedhur në erë të gjithë radarët në autostradë. Shumëllojshmëria e automjeteve është e madhe, nga makina të dobishme, jashtë rrugës ose super sportive.

Klikoni në këtë lidhje nëse dëshironi të blini Forza Horizon 4

PEMA 4

Në një listë të lojërave më të mira të vozitjes nuk mund të harrojmë botën argëtuese të tubimeve dhe është padyshim një nga mënyrat më spektakolare dhe emocionuese të vozitjes. Ky edicion mban një ekuilibër të shkëlqyeshëm midis kërkuesve dhe argëtimit, duke lejuar çdo lojtar me disa praktika të argëtohet pa u irrituar shumë.

Modalitetet në internet janë rritur ndjeshëm me një sistem të fuqishëm të ligave dhe sfidave, megjithëse mënyra e fushatës ka qenë në prapavijë për shkak të mungesës së saj të thellësisë. Përvoja DIRT 4 përmblidhet në pjesë të barabarta argëtuese dhe kërkuese, gjë që e bën atë një lojë thelbësore për ata që kërkojnë një lojë me makinë me të cilën të kalojnë një kohë të mirë si vetëm ashtu edhe në internet.

Klikoni në këtë lidhje për të blerë DIRT 4

Nevoja për shpejtësi: Pursuit Hot Remastered

Mbreti i drejtimit të arkadës nuk mund të mungojë në këtë listë dhe Nevoja për Shpejtësi është padyshim në meritat e veta një nga sagat më të rëndësishme të zhanrit. Kjo lojë video transmeton gjithë thelbin që saga na ka transmetuar që nga fillimi i saj 20 vjet më parë. Grafika e shquar e shoqëruar me lojë të hollë për çdo lloj lojtari e bën një kënaqësi marrjen pas timonit të makinave të saj të larmishme.

Loja mburret me spektakolare Policia ndjek rrugët e mëdha të gjata nëpër një hartë të madhe. Stillshtë akoma po aq argëtuese sa dita e parë të rrish timonin dhe të bësh shumëllojshmëri misionesh në shoqërimin e një kolonë zanore frenetike dhe të këndshme. Lojë që duhet ta provoni patjetër nëse nuk e keni bërë akoma, duke përfituar nga ribotimi i saj.

Klikoni në këtë lidhje nëse doni të blini Nevojë për Shpejtësi: Ndjekje e Nxehtë

Burnout Paradise Remastered

Një tjetër sagë mitike lëvizëse e arkadës që nuk mund të mungojë në këtë listë. Publikimi i fundit në këtë sagë me një ndërrim të fytyrës që e bën atë edhe më tërheqës, edhe pse larg standardit aktual grafik, ai ka një seksion vizual shumë tërheqës dhe e mban të paprekur luajtjen e tij të hollë. Përplasja e super veturës sonë dhe lënia e saj plotësisht e keqe nuk ka qenë kurrë kaq shumë argëtuese.

Lojë argëtuese me një trajtim shumë i thjeshtë në të cilin duhet të shqetësohemi vetëm për përfundimin në pozicionin e parë, duke u përpjekur t'i bëjmë rivalët tanë të kafshojnë pluhurin bazuar në përplasje. Soundtrack shoqëron ritmin frenetik të lojës së tij me tema të paharrueshme dhe të anasjellta që na kërkojnë më shumë shpejtësi. Bota e saj e hapur është plot me misione dhe objektiva për të përmbushur, si dhe sekrete për të zbuluar, pa dyshim titullin më të mirë në këtë sagë që ia vlen të luhet përsëri.

Klikoni në këtë link për të blerë Burnout Paradise
 • Vlerësimi i lexuesve
 • Asnjë vlerësim akoma!
 • Pikët tuajaPërmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paco L Gutierrez dijo

  Faleminderit, do t'i hedhim një vështrim.

bool (e vërtetë)