Ne testuam E9, kufjet e reja pa tel nga mixcder

kufje mixcder e9

Sot, blerja e një pajisje elektronike mund të jetë një labirint dyshimesh, për shkak të copëzimit të madh që ekziston në treg. Ka shumë marka që na ofrojnë produktet e tyre teknologjike, me një gamë të gjerë çmimesh, modelesh dhe veçorish. Në Blusens kemi marrë nga Mixcder E9 të ri, disakufje shiritash me teknologji aktive të anulimit të zhurmës.

Prodhuar nga Mikser, janë pozicionuar si krye të gamës së një marke që, përveç kufjeve të shiritave të kokës, shet edhe elementë të tingullit si kufje sportive, transmetues Bluetooth ose altoparlantë shtëpiak. Por sot ne do të bazohemi në këtë pajisje që, përveçse na lejon të dëgjojmë muzikë të lidhur me kabllo në çdo pajisje me një dalje Jack 3,5 mm, zgjeron gamën e saj të përdorimit me lidhje me Bluetooth. Bashkohuni me ne dhe do të zbuloni të gjitha sekretet e saj!

Përmbajtja e kutisë

Le të fillojmë në fillim. Paketimi përbëhet nga vetë kuti kartoni, brenda së cilës gjejmë një kasetë e zezë e fortë. Ky rast do të na lejojë, përveç ruaj kufjet në mënyrë të sigurt dhe duke siguruar që ata të mos pësojnë ndonjë dëm në ditët tona në ditë kur ne nuk po i përdorim, për të qenë në gjendje të përfshijmë me to, për shembull, kabllon audio, një bankë të vogël elektrike ose një kabllo mikro USB.

kasetë mixcder e9

Çështja, përveç që ka një mbyllja e zinxhirit kështu që asgjë që mbajmë nuk ka një shans për të dalë nga ajo, ajo ka një shirit elastik që kalon përmes tij horizontalisht në mes të lartësisë, duke lejuar kështu kufjet jane shume te forta brenda kutisë së saj. Brenda tij, së bashku me kufjet, ne gjejmë një të vogël qese plastike e paster me pajisje te perfshira. Disa janë të nevojshme për të përdorur kufjet në ditët tona. Të tjerët, nga ana tjetër, janë krijuar për ta bërë jetën pak më të lehtë për ne në situata të caktuara.

Kështu, përveç vetes manual shumë-gjuhësor i udhëzimeve dhe kartelë me informacionin e garancisë, gjetëm brenda çantës a Kabëll USB-MicroUSB rreth 90 centimetra të gjata me të cilat mund të karikojmë baterinë e integruar të vetë kufjeve; a kabllo audio me lidhje mini jack 3,5 mm me gjatësi më shumë se 120 centimetra, për të qenë në gjendje të dëgjoni muzikë përmes kufjeve duke i lidhur ato drejtpërdrejt me burimin tonë audio fizikisht, dhe një përshtatës për të qenë në gjendje të përdorim kufjet tona në një aeroplan.

Aksesorë Mixcder e9

Projektimi dhe prodhimi

Dizajni i tij padyshim që të kujton shumë kufje konkurruese mbi veshë. Vetë shiriti i kokës ka një fleksibilitet mjaft të dukshëm, dhe si në pjesën e sipërme të saj ashtu edhe në jastëkët anësorë, gjejmë të njëjtën gjë material sintetik me prekje të butë, e cila do të na lejojë të përdorim dhe shijojmë kufjet tona në një mënyrë të rehatshme, sepse përveç kësaj mbushja e saj është e butë dhe përshtatet si në formën e veshëve dhe kokës sonë.

Kufjet janë të një madhësia bujare, dhe pads e saj kujdeset izolohemi sa më shumë që të jetë e mundur të asaj që ndodh jashtë vendit, duke mbuluar plotësisht veshin dhe duke e rrethuar atë. Nyjet e tyre rrotullohen deri në 90 gradë në lidhje me shiritin e kokës, duke na lejuar kështu t'i ruajmë ato në rastin e tyre më të qetë, si dhe të jemi në gjendje t'i përshtatim më mirë me anatominë tonë. Shiriti i kokës në vetvete zgjatet deri në 30 mm në gjatësi, dhe gjithashtu kanë një tregues në mënyrë që të dimë në çdo kohë shtrirjen në secilën anë, një detaj që na ka tërhequr vëmendjen, pasi i përgjigjet një produkti me një gamë më të lartë.

detajet e shiritit të kokës mixcder e9

Karakteristikat teknike

Pasi të kemi analizuar si skenën, ashtu edhe modelin dhe prodhimin e saj, tani do të analizojmë specifikimet e tij. Ne kemi dy drejtues ose magnet me diametër 40 mm, duke iu përgjigjur në të zakonshmen frekuenca 20-20.000 Hz dhe një Niveli i presionit të zërit SPL ose 94dB, vlera që janë të zakonshme në shumicën dërrmuese të konkurrentëve të saj në treg. Sigurisht Lidhja Bluetooth është 4.0, diçka që pritet tashmë në 2019 dhe që favorizon gjithashtu a fusha më e mirë e përdorimit (deri në 10 metra), a jetëgjatësi më e madhe e baterisë, duke arritur deri në 30 orë pa ndërprerje.

El koha e karikimit është rreth dy orë e gjysmë duke filluar me baterinë plotësisht të drenazhuar dhe është e mundur ta bëni përmes çdo porte USBOse në një kompjuter, bateri të jashtme ose me një përshtatës të energjisë. Sigurisht, Anulimi i zhurmës ndikon në jetën e baterisë, duke zvogëluar jetën e baterisë me 20% deri në 24 orë. Portet, si mikro USB i karikimit dhe foleja e hyrjes audio 3,5 mm, si dhe tastiera e kontrollit, e përbërë nga dy butona lart dhe poshtë të volumit, butoni i ndezjes / fikjes dhe çelësi i anulimit të zhurmës, janë të vendosura në pjesën e poshtme të të dy veshëve.

Detaje të butonave Mixcder e9

Përdorimi i përditshëm

El procesi i çiftimit Me burimin tonë celular, kompjuter ose audio nuk mund të jetë më e lehtë. Thjesht duhet lidhni kufjet duke shtypur dhe mbajtur butonin e energjisë dhe më pas, kërkoni pajisje Bluetooth në atë terminal që duam të përdorim si burim. Ne do të shfaqet si përzierës E9 dhe ne do të duhet të klikojmë vetëm në «lidh». Kufjet tona do të lëshojnë një tingull për të konfirmuar lidhjen, dhe prej atëherë do të duhet të shqetësohemi vetëm për t'i shijuar ato.

La anulimi aktiv i zhurmës është një nga pasuritë e mëdha të këtyre kufjeve. Ne mund ta lidhim dhe shkëputemi në çdo kohë aktivizimi i ndërprerësit me akronimin ANC, që korrespondon me "Anulimin aktiv të zhurmës", duke marrë parasysh atë i disponueshëm vetëm për sa kohë që bateria nuk është shteruar. Duke aktivizuar ndërprerësin, nëse nuk kemi ndonjë gjë duke luajtur, do të vërejmë një zhurmë të lehtë në sfond, duke u izoluar plotësisht nga jashtë.

Detaje të butonave Mixcder e9

Duhet të kemi parasysh, siç diskutuam më parë, se ka një ulje të autonomisë rreth 20% nëse përdorim anulimin e zhurmës, kështu që nëse doni të zgjasni autonominë sa më shumë që të jetë e mundur, ne rekomandojmë ta aktivizoni atë vetëm kur e konsideroni të nevojshme. Tingulli është i pastër dhe i qartë në të dy cilësimet, megjithëse është e vërtetë që basi është më i përmirësuar me anulimin e zhurmës të shkëputur, duke qenë qartë e orientuar për të dëgjuar muzikë aktuale tregtare. Na mungon një farë dinamizmi në tingull, megjithëse asgjë që nuk mund të lehtësohet pjesërisht nëse burimi ynë i zërit na lejon të barazojmë sinjalin dalës.

El vëllimi i marrë është gjetur brenda pritet për kufje të këtij lloji, edhe pse nëse bëhet lidhja për Bluetooth, niveli maksimal është disi nën atë nëse lidhja është kabllo. Sidoqoftë, falë anulimit të zhurmës, do të jetë e vështirë për ne të humbasim më shumë nivel të zërit. funksion pa duar lejon një bisedë e rrjedhshmeNdërsa vendndodhja e mikrofonit, në pjesën e poshtme të veshit të djathtë, lejon që tingulli i regjistruar të jetë i pastër dhe pa shtrembërim.

Tabela e plotë e specifikimeve

Markë mikser
Model e9
Conectividad Bluetooth 4.0
Kapaciteti i baterisë 500mah
Kohëzgjatja pa ANC deri në orët 30
Kohëzgjatja me ANC deri në orët 24
Koha e tarifimit Ore 2.5
Diametri i altoparlantit 40mm
Frekuenca e përgjigjes 20-20.000 Hz
Përmasat e kufjeve 19.5 x 16.9 x 27.5mm
Dimensionet e paketimit X x 20.7 23.8 6.6 cm
Pesha e kufjeve 272 gr
çmim  69.99 €
Lidhja e blerjes  përzierës E9

Pro dhe kundër të përzierësit E9

rekuizitë

 • kuti e forte me zinxhir
 • Aksesorët e përfshirë
 • efektiviteti i anulimit të zhurmës
 • materialeve dhe cilësisë së ndërtimit

Contras

 • peshe e larte
 • zhurma në sfond kur aktivizoni ANC

Mendimi i redaktorit

përzierës E9
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
69,99
 • 80%

 • përzierës E9
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.