Projekti Linda ose kur Razer Phone juaj bëhet laptop

Projekti Linda Razer Telefon Portable CES 2018

Nuk është larguar shumë se një celular i gjeneratës së ardhshme mund të funksionojë si truri i çdo makine. Kjo është ajo që ata do të kenë menduar nga Razer dhe Razer Phone i tij, një terminal i fuqishëm Android që është përqendruar lojrave; Me fjalë të tjera: karakteristikat e tij teknike janë ndër më të fuqishmet. Razer jo vetëm që e shet këtë celular, por gjithashtu ka përvojë të gjerë në laptopë. Prandaj, nëse bashkohemi në të dy botët, emri që rezulton është: Projekti Linda.

Razer ka punuar në një pajisje shumë të veçantë me të cilën do të përfitojë edhe më shumë nga Razer Phone. Dhe ky aksesor është në formën e një laptopi. Për momentin është një koncept dhe është prezantuar në CES 2018. Sidoqoftë, ky koncept do të hyjë në prodhim së shpejti dhe çmimi i tij do të jetë 99 dollarë - Ne supozojmë se kjo shumë do të përkthehet në 99 euro. Por le të shohim se për çfarë bëhet fjalë ky Projekt Linda.

Siç mund ta shihni në videon e mësipërme, Razer Phone do të jetë pajisja jonë kryesore e ngulitur në atë që do të bëhet trackpad i një laptopi. Pasi të jenë mbledhur të dy ekipet, Project Linda do të bëhet një laptop Android me të cilën të luhet edhe më rehat.

Ky laptop ka një Ekran me shumë prekje 13,3 inç në mënyrë diagonale duke ofruar një rezolucion maksimal QHD. Po kështu, tastiera mund të personalizohet, jo vetëm në ndriçim siç është mësuar me Razer, por edhe në funksione. Për më tepër, duke qenë një zgjatje e Razer Phone, ky Projekt Linda gjithashtu ka çelësa Android për të lundruar më shpejt dhe me lehtësi nëpër menutë e ndryshme të telefonit. Derisa, pesha e këtij projekti Linda është mjaft e ulët: shasia e saj është bërë prej alumini dhe trashësia e saj është 1,5 centimetra.

Projekti laptop Linda Razer CES 2018

Nga ana tjetër, ky aksesor do t'ju lejojë të shkarkoni aplikacione dhe të ruani të gjitha llojet e skedarëve pasi që ka një Makinë për ruajtje të brendshme 200 GB. Dhe një aspekt që na pëlqeu është se ata përfitojnë nga altoparlantët e parë të Razer Phone në mënyrë që këto të jenë ato të laptopit në fjalë. Për momentin nuk ka asnjë datë të lëshimit, edhe pse Razer ju lë a cu gestionario Që ju ta plotësoni dhe t'ju njoftojmë sa më shpejt që të jetë gati për blerjen tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)