Samsung do të lançojë altoparlantin e saj inteligjent gjatë gjysmës së parë të vitit 2018

Altoparlant inteligjent Samsung në 2018

Kemi më shumë lajme për altoparlantët inteligjentë. Ndërsa HomePod i Apple ishte vonuar dhe nuk ishte më në kohë për këtë Krishtlindje, Amazon dhe Google vazhdojnë të jenë mbretërit e sektorit. Sidoqoftë, nuk po ju mungon një pretendent më shumë në këtë betejë? Saktë, Samsung gjithashtu planifikon të lëshojë një altoparlant inteligjent në treg.

Sipas Mark Gurman, kolumnisti i mirënjohur i Bloomberg, këtë ekip do të mbërrinte në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm 2018. Dhe sigurisht, Bixby - asistent virtual i kompanisë - do të ishte përgjegjës për kryerjen e porosive tona në zë.

Altoparlant inteligjent Samsung me Bixby

Siç kanë zbuluar burime të afërta me kompaninë, ky altoparlant do të ishte krijuar për të qenë në gjendje të shijojë cilësi të mirë audio - supozojmë se do të luajë muzikë nga shërbime të njohura si Spotify, Google Play Music, etj -, si dhe të jetë në gjendje për të kontrolluar pajisjet tona shtëpi të zgjuar. Ne duhet t'ju kujtojmë se Samsung ka punuar për disa vjet në propozime shumë interesante në lidhje me shtëpinë e lidhur do te thote. Thjesht duhet t’i hidhni një sy Samsung zgjuar Things. Kjo është, e njëjta gjë që Google bën me ekipet e saj Nest, për shembull, por në një shkallë më të gjerë.

Nga ana tjetër, çmimi me të cilin pritet ky altoparlant inteligjent Samsung është shumë më poshtë se çmimi i HomePod i Apple (349 dollarë). Sipas burimeve pranë projektit, çmimi i kësaj skuadre të re koreane do të ishte mbi 200 dollarë (rreth 170 euro). Gjithashtu, altoparlanti do të punojë pa probleme me ekosistemin Samsung: SmartTV, smartphone ose tableta.

Le të kujtojmë se tjetra Samsung Galaxy S9 mund të shihet në CES-in e ardhshëm 2018 i cili do të zhvillohet janarin e ardhshëm në Las Vegas. Mund të jetë që ne e shohim këtë folës duke punuar në një stendë? Ajo që është e vërtetë është se Samsung është pak vonë në këtë treg. Dhe produkti duhet të befasojë shumë në mënyrë që klienti të mos zgjedhë konkurrencën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.