Si të dërgoni eBooks tuaj në Kindle tuaj duke përdorur Telegram

Dërgoni e-libra nga telegrami në ndez

Nëse përdorni telegram shpesh, ju do ta dini këtë bots të këtij aplikacioni të mesazheve na lejoni kryej të gjitha llojet e veprimeve pa qenë e nevojshme ta lësh atëKërkoni imazhe, kontrolloni motin, krijoni përkujtesa, kontrolloni çmimin e një produkti Amazon, etj.

Sot do t'ju prezantojmë a herramienta e cila pa dyshim do të jetë shumë e dobishme për përdoruesit e Telegramit kanë një flakë Ose thjesht përdorni aplikacionin për të lexuar eBooks në smartphone dhe tableta. Dhe është se nëse zakonisht lexoni në Kindle tuaj, do ta dini këtë dërgoni librat nga kompjuteri juaj ndonjëherë është pak e rëndë. Por me këtë tutorial tani e tutje do të jetë shumë më e lehtë.

Gjëja e parë që duhet të dimë është se bot mbështet llojet e mëposhtme të skedarëve:

 • Microsoft Word (.DOC, .DOCX)
 • HTML (.HTML, .HTM)
 • RTF (.RTF)
 • JPEG (.JPEG, .JPG)
 • Formati i ndezjes (.MOBI, .AZW)
 • GIF (.GIF)
 • PNG (.PNG)
 • BMP (.BMP)
 • PDF (.PDF)

Pasi të kemi verifikuar që skedari ynë është i pajtueshëm, ne hapim Telegram dhe ne shtojmë Botin «Send to Kindle» (@KindleRobot).

Dërgoni në Kindle Telegram

Pasi të shohim mesazhin që shohim më sipër me udhëzimet në anglisht, hapi i parë do të jetë caktoni adresën e postës elektronike që kemi në flakë. Për atë, shkruajmë komandën «/ email tuEmail@kindle.com» (pa thonjëza). Pas kësaj, ne do të kemi qasje në tonat llogari amazon. Pas hyrjes në menyja e konfigurimit, në opsionin e «Përmbajtja dhe pajisjet» ne duhet te shtoni "@ kindlerobot.ru" si një llogari e-mail e aprovuar.

Shtoni llogari email në Amazon

Kështu, Amazon do ta dijë që eBooks që arrijnë përmes Bot janë nga një burim i autorizuar nga ne. Sapo të autorizohet llogaria jonë, hapi i fundit do të jetë tërhiqni librat tanë në Botin e Telegramit. Kështu, do të dërgohen plotësisht automatikisht në Kindle tonë. Falë Botit ne mund të dërgojmë disa eBooks njëkohësisht me një proces të automatizuar shumë më të lehtë se ai i zakonshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.