Si të ndryshoni emrin tuaj të përdoruesit Snapchat

Riemërtoni Snapchat

Snapchat është një nga shërbimet më të njohura para dërgimi i fotove që më pas fshihen automatikisht në mënyrë që imazhi të mos mbetet në memorien e brendshme të telefonit ose tabletës së marrësit. Kjo ka shërbyer për të tunduar ndërmarrjet e tjera të fillojnë aplikacionet e tyre me këtë tipar shumë interesant të heqjes automatike të imazhit.

Snapchat është gjithashtu një aplikacion në lidhje me atë që quhet sexting, dhe për këtë arsye lejon që emri i përdoruesit të ndryshohet, edhe pse mënyra për ta bërë atë mund të jetë paksa konfuze, për të cilën do t'ju tregojmë procesin më poshtë.

Si të ndryshoni emrin e përdoruesit të Snapchat

 • I parë Lëshohet aplikacioni Snapchat
 • Klikoni në logon e Snapchat në krye të ekranit për të hyrë në profilin tuaj

Snapchat

 • shtyp rreth ikonës së cilësimeve në të djathtën e sipërme
 • Tani duhet të klikoni në "Mbyll sesionin" në të cilin do t'ju pyesë nëse doni ta bëni

Snapchat

 • Pasi të keni dalë, klikoni në «Regjistrohuni»
 • Ne fusim të gjithë informacionin përkatës dhe klikojmë në regjistër. Mbani në mend se duhet të përdorni një llogari tjetër të postës elektronike. Ju nuk duhet të shqetësoheni sepse më vonë mund të ndryshoni llogarinë e postës elektronike në atë që përdorni zakonisht

Snapchat

 • Klikoni mbi «Shto miq»
 • Klikoni në "Shto nga adresa e postës elektronike"
 • Tani klikoni në vazhdim në fund të ekranit dhe në sekonda do të shfaqet
 • Tani «OK» në dritaren që shfaqet te lejojë hyrjen në kontakte
 • Kur ngarkohet libri i kontakteve, dikush që ka një emër përdoruesi Snapchat nën emrin e tyre në vend të numrit të tij të telefonit, shtojeni atë siç dëshironi.
 • tani ne hyjmë me llogarinë e vjetër të Snapchat dhe klikoni përsëri në ikonën e Snapchat në krye
 • Këtë herë shkojmë te «Shokët e mi»

Snapchat

 • Ne klikojmë mbi çdo përdorues dhe emri i tyre Snapchat do të shfaqet nën emrin e tyre. Tani do të na duhet shkruaj në një shënim të shkruar për të kujtuar emrat të përdoruesve që nuk janë aktivizuar automatikisht në mënyrë që të mos i humbasin ato
 • Hyni me llogarinë e re
 • Klikoni në ikonën Snapchat
 • Tani rreth «Shto miq»
 • Pastaj në "Shto me emrin e përdoruesit"
 • Shtoni manualisht pjesën tjetër të miqve

Tani do të kemi emrin e ri të përdoruesit dhe mbetet vetëm të fshini llogarinë e vjetër dhe pastaj ndryshoni adresën e postës elektronike. It'sshtë pak një proces i gjatë, por më në fund emri i përdoruesit Snapchat është ndryshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ... dijo

  KJO nuk po ndryshon emrin e përdoruesit. ISSHT T C KRIJONI NJ AC LLOGARI T NEW RI ​​DHE TLE FSHIJ T VJETRIN.

  1.    Ag dijo

   NUK MUND TW BWNI TJETISR, INFORMATA

 2.   Ti ma shpif dijo

  Arma ime, po sikur ajo pod të jetë për të krijuar një llogari tjetër?

 3.   Adriana dijo

  Kjo është logjike! Atëherë nuk mund ta ndryshoni emrin, ju lutemi ndaloni së mashtruari!

bool (e vërtetë)