Sonos e bën të vështirë për Apple dhe HomePod të saj

Sonos One vs HomePod

Një nga pajisjet e para të reja Apple për këtë 2018 do të jetë HomePod. Po, e vërtetë, nuk do të arrijë Spanjën dhe shumë vende të tjera në këtë valë të parë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që Apple fillon të mbjellë "frikë" midis kompanive të ndryshme që kanë lidhur altoparlantë në katalogun e tyre. Sidoqoftë, kompani si Sonos kanë reaguar në mënyra që pak prisnin- Ul çmimin e një pakete me dy Sonos Ones dhe i vendos me të njëjtin çmim si Apple HomePod.

Nëse i keni hedhur një sy modelit të Apple, do ta dini se adoptuesit e hershëm do të duhet të paguajnë 349 dollarë për të marrë një njësi. Isshtë një çmim disi më i lartë se disa modele konkurruese, veçanërisht nëse shikoni alternativat e ndryshme të Amazon.

Oferta Sonos One konkurrojnë HomePod

Tani, HomePod është shumë i përqendruar në luajtjen e muzikës; Modelet Amazon kanë karakteristika të tjera në të cilat shquhen - shërbimi asistent virtual Alexa, a priori, është (ose do të jetë) më i mirë se sa që arrihet me Siri që nga fillimi. Për audio ka alternativa të tjera më të mira. Dhe Sonos dhe e saj Sonos One janë një shembull i qartë.

Automatizimi në shtëpi dhe HomeKit përveç Apple Music ka mjaft ndjekës. Por nëse prekim çmimin përfundimtar dhe përfitojmë më shumë për më pak, përdoruesit e mundshëm shpesh ndryshojnë mendje. Y ajo që Sonos ka bërë është të ofrojë dy Sonos One me një zbritje totale prej 100 $ —50 dollarë për njësi — duke e lënë çmimin përfundimtar në 349 dollarë. Saktësisht, e njëjtë me HomePod.

Me këtë zgjidhje, përdoruesi do të marrë një tingull stereo me cilësi të lartë dhe do të jetë në gjendje të kontrollojë gjithçka që dëgjojmë nga i njëjti aplikacion. Sonos One bazohet në Alexa, edhe pse opsioni nuk është aktivizuar ende në Spanjë. Prandaj komandat zanore nuk mund të zbatohen për momentin. Për më tepër, oferta e dy njësive Sonos One nuk është akoma e pranishme në Spanjë. Gjithashtu, nëse po mendoni të merrni një prej tyre, duhet të keni parasysh gjithashtu që kompania tashmë ka njoftuar që të pranishmit Google Assistant dhe Apple AirPlay 2 do të mbërrijnë në altoparlantët e lidhur me Sonos këtë vit 2018.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.