Sony A7R III, pa pasqyrë me 42 megapiksel dhe regjistrim video 4K

Sony A7R III

Sony ka prezantuar një anëtar të ri të familjes A7, një nga seritë më të njohura të firmës dhe sektorit. Kjo e re Sony A7R III është një model që ofron më shumë bateri; me një sistem më të mirë të fokusimit automatik; një procesor imazhi më shpejt se ai i përdorur në versionin e mëparshëm; Y një çmim që i kalon 3.000 euro.

Po kështu, Sony A7R III i ri është vendosur të jetë një nga modelet me performancën më të mirë të muajve në vijim dhe do të vazhdojë të jetë objekt i dëshirës për entuziastë dhe profesionistë. Per te filluar, Sony A7R III do të ketë një sensor 42,7 megapikselë Exmor R CMOS rezolucion i cili ka marrë disa ndryshime me të cilat Sony premton të arrijë rezultate me cilësi të lartë dhe shumë pak zhurmë.

Pjesa e pasme e Sony A7R III

Ndërkohë, Procesori i imazhit është Bionz X i cili është 1,8 herë më i shpejtë se gjenerata e mëparshme dhe është shtuar një stabilizues imazhi me 5 boshte, i rafinuar për të mbështetur kapjet e imazheve me rezolucion të lartë, si dhe një grila me shkundje të ulët me të cilën mund të arrihen breshëri prej 10 fps.

Sony A7R III gjithashtu ka një pamje elektronike. Ky është i llojit OLED me një rezolucion prej 720p (Përcaktim i lartë). Sigurisht, ne do të kemi gjithashtu një ekran të pasmë ku mund të mbajmë veten për disa kapje dhe të shohim të gjitha menutë. Me këtë mirrorless mundeni kapni fotot në formatin JPEG dhe RAW.

Pjesa e videos është gjithashtu protagoniste në këtë Sony A7R III. Dhe kjo është për shkak se shton të Regjistrim video 4K me 120 fps. Sigurisht, mund ta bëni edhe në cilësi Full HD me të njëjtën shpejtësi kornize.

Lidhur me lidhjet, do të keni mundësinë të ndani imazhet përmes WiFi me një smartphone ose tabletë kur jeni larg shtëpisë. Po ashtu, do të keni edhe një USB të tipit C v.3.1. Sony A7R III ka një fole të dyfishtë SD dhe bateria e tij ka një autonomi më të madhe, megjithëse Sony nuk specifikon sa shkrepje mund të marrim me një karikim të vetëm.

Së fundi, Sony A7R III do të shfaqet në tregjet evropiane nëntorin e ardhshëm (Nuk komentohet nga cila ditë). Megjithëse, po, përgatitni xhepin tuaj nëse doni ta merrni sepse çmimi i tij fillon me 3.500 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.