Spotify do të nisë një lojtar makinash në 24 Prill

lojtar spotifikimi

Më 24 Prill, Spotify ka në plan të mbajë një ngjarje. Megjithëse ende nuk ka ndonjë lajm të saktë për atë që ndërmarrja synon të flasë, me sa duket arsyeja do të ishte për t'i treguar publikut ekipin për të cilin kanë punuar në muajt e fundit: një lojtar i pavarur për makinën me të cilën mund të përdorni shërbimin tuaj.

Spotify vazhdon të fitojë terren në sektorin e muzikës në me kullim. Edhe pse Apple Music apo shërbime të tjera kanë mbetur prapa, e vërteta është se përparësia e pionierit të kësaj lloj platforme është mjaft e dukshme. Muzika çon kudo dhe makina është një nga vendet ku, nëse jeni pajtimtar prim, ju me siguri do të bëni më shumë përdorim. Tani, po sikur të mund të bënit pa celularin tuaj për të dëgjuar listat tuaja? Po sikur të shpërndahesh smartphone për të kontrolluar gjurmët, vëllimin, etj? Epo, duket se këto janë disa nga të dhëna që mund t'ju japim në lidhje me atë që mund të mbërrijë më 24.

lojtar Spotify makine

Rreth një muaj e gjysmë më parë, disa përdorues morën - gabimisht - një reklamë që ofron një pajisje të re që do të hynte në një pajtim mujor. Pajisjet në fjalë janë ato që shoqërojnë këtë artikull në imazhe. Cfare ka me shume, çmimi i pajtimit do të ishte 12,99 $ dhe tarifa për me kullim të muzikës siç është marrja me qira e pajisjeve. Sigurisht, për sa kohë që përdoruesi pranon një qëndrim minimal prej 12 muajsh.

Ndërkohë, që kur Prag Ata tregojnë se Spotify nuk ka dhënë përgjigje për pyetjet e tyre, megjithëse janë të vetëdijshëm për ofertat e punës për projektet e pajisjeve. Ne anen tjeter, Spotify është gjithashtu i interesuar në komandat zanore të njohura; një përdorues tjetër i zbuloi portalit se ai mori një ofertë tjetër - me një çmim më të lartë - por që lejoi integrimin e Alexa të Amazon. Me sa duket, Spotify do të ishte një tjetër nga kompanitë që do të niste një altoparlant tjetër të lidhur në të ardhmen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.