Panasonic Lumix TZ200, zmadhim optik 15x dhe video 4K

Panasonic Lumix TZ200 përpara

Panasonic është një nga kompanitë që vazhdon të vërë bast në formatin kompakt të kamerës. Tani, këto ditë ato priren të jenë kompakte të avancuara që mund të kontribuojnë diçka më shumë sesa ajo që do t'ju linin të bënin sensorët e kamerave të një telefoni të nivelit të lartë. E reja Panasonic Lumix TZ200 Betshtë basti i fundit, një kompakt rezistent, i cili vë bast për një zmadhim të shkëlqyeshëm optik dhe që do të jetë në gjendje të regjistrojë video në rezolucion 4K.

Panasonic Lumix TZ200 i ri është një aparat fotografik i fortë. Trupi i tij është i mbrojtur me pllaka alumini të shtypura duke formuar një profil elegant dhe solid. Përveç kësaj, ajo ka një kapje të vogël në njërën nga anët, në mënyrë që kapja e kamerës të jetë shumë më e rehatshme dhe e sigurt në çdo kohë.

Pamje ajrore Panasonic Lumix TZ200

Ndërkohë, kjo Panasonic Lumix TZ200 përmban një sensor MOS me një inç me një rezolucion maksimal prej 20,1 megapikselë. Ndërkohë, lentet e tij me kënd ultra të gjerë 24 mm LEICA DC VARIO-ELMAR me stabilizuesin 5 boshtesh HYBRID OIS + do t'i bëjnë imazhet të mos mjegullohen kur mbajmë kamerën në dorë. Përveç kësaj, ajo ka një Zmadhimi optik 15x që do t'ju lejojë të merrni kudo.

Nga ana tjetër, në pjesën e pasme ka një ekran me prekje 3 inç me të cilin kontrollon shumicën dërrmuese të parametrave, si dhe në pjesën e sipërme kemi disa thirrje për të qenë në gjendje të futemi drejtpërdrejt në mënyrat që duam. Në pjesën e videos, kjo Panasonic Lumix TZ200 do të jetë në gjendje të kapë klipe 4K, diçka shumë në modë në sektor. Gjithashtu, nëse jeni i dashur për fotografinë makro, kjo aparat fotografik do të arrijë rezultate të mira në distanca deri në 3 centimetra.

Për të konfirmuar më tej statusin tuaj të udhëtarit dhe aventurierit, Panasonic Lumix TZ200 ka një funksionalitet për të redaktuar fotot direkt nga kamera pa pasur nevojë për një kompjuter. Më në fund, dhe për të qenë në gjendje të lidheni me një smartphone ose tablet, ky anëtar i ri i Panasonic ka Lidhjet Bluetooth dhe WiFi. Ai do të dalë në shitje marsin e ardhshëm dhe çmimi i tij do të jetë 799,99 dollarë. Për momentin nuk kemi asnjë lajm për çmimin në Spanjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.