10 aplikacionet më të mira të fotografisë për iPhone të vitit 2013 sipas Vinagre Asesino

APLIKAT FOTOGRAFIKE

Viti i ri ka filluar dhe është koha për të bërë përpilime aplikimet pikat kryesore të vitit 2013. Në këtë rast ne do të përqendrohemi në dhjetë aplikacionet më të mira të fotografisë të vitit 2013.

Midis aplikacioneve që do t'ju paraqesim, ka disa para vitit 2013, por me lëshimin e iOS 7 ato u azhurnuan me dizajne dhe shërbime të reja, kështu që ato mund të konsiderohen që nga viti 2013.

Brenda botës së aplikacioneve, gjatë vitit 2013 ne mund të nxjerrim në pah lansimin e shumë atyre shumë interesante në fushën e fotografisë. Disa prej tyre janë shumë spektakolarë dhe na lejojnë të arrijmë rezultate vërtet mbresëlënëse me fotografinë tonë dhe iPhone. Sot ne kemi zgjedhur dhjetë më të mirët nga mendimi modest i redaktorit të Vinagre Asesino dhe përdoruesit 1000% të iPhone dhe aplikacioneve të tij.

Retusho me "Facetune"

FACETUNE

Shtë një aplikacion që do të na lejojë të retushojmë fotot në stilin Photoshop, me mjete vërtet shumë të mira. Rezultate të pabesueshme arrihen në vetëm disa hapa. Ju mund të fshehni papërsosmëritë, të zgjeroni buzëqeshjen, të ndryshoni të gjithë lëkurën, të zbardhni dhëmbët ndër shumë gjëra të tjera. Për më tepër, zhvilluesit e mbajnë aplikacionin të azhurnuar me videot në YouTube që tregojnë shembuj. Ka një çmim prej 2,69 € të cilat, nëse më lejoni të komentoj, janë më se të justifikuara. Shtë një nga aplikacionet më të mira që kam parë në drejtim të retushimit të fytyrës.

Shtoni tekstet tuaja me "Mbi"

OVER

Ka shumë aplikacione për të shtuar tekste në imazhet tona, por pak e bëjnë atë me stilin dhe elegancën e OVER. Ky aplikacion ka shumë gërma, ikona, klip dhe logo. Alsoshtë gjithashtu një aplikacion me pagesë, të cilin në këtë rast mund ta marrim për 1,79 €.

Jepni stil fotove tuaja me "LoryStripes"

LoryStripes

Pasi ju kemi prezantuar një aplikacion për retushim dhe një tjetër për të shtuar tekst, tani është radha e një aplikacioni që do të na lejojë të shtojmë elemente në to. Jo vetëm ndonjë element, pasi bëhet fjalë për linja që do të kryqëzohen në imazhet tona.

Linjat përputhen me imazhet. Ju keni mundësinë të përdorni 40 lloje të ndryshme të linjave dhe 120 stile të paracaktuara dhe 62 ngjyra të ndryshme. Alsoshtë gjithashtu nga Paco dhe kushton 1,79 € në App Store.

"Tangjent" ju ndihmon të magjepsni

tangjent

Na lejon të përdorim tekste, gradiente dhe forma në fotografitë tona në stilin OVER. Në këtë rast ne do të jemi në gjendje të përdorim mbushje ngjyrash, përzierje të lehta si dhe të krijojmë modelet tona. Ju mund të zgjidhni nga 35 stile të personalizueshme përveç që keni 70 forma, 68 modele dhe 350 kombinime ngjyrash dhe përzierje. Mund ta gjejmë në dyqanin e aplikacioneve për 1,79 €.

Përqendrohuni te "Tadaa SLR"

TADAA

Nëse ajo që ju nevojitet është që fotot tuaja të jenë të përqendruara në mënyrë korrekte, ne prezantojmë ato aplikacion falas Tadaa SLR. Kamera iPhone lejon fokusim selektiv me një shtypje të thjeshtë në ekranin e iPhone, por ndonjëherë rezultatet nuk janë siç pritej. Nëse ajo që duam është që një fushë të përqendrohet fuqishëm ndërsa pjesa tjetër është jashtë fokusit, instaloni automatikisht aplikacionin që ne propozojmë dhe provojeni. Do të shihni se është tepër e plotë, pasi pasi të keni fokusin e fotografisë mund të aplikoni filtra në të. Shumë e rekomanduar.

Krijoni panorama të pabesueshme me "Photosynth"

FOTOSYNTH

Në këtë rast, ju gjithashtu keni një aplikacion falas që do t'ju lejojë të bëni panorama ose foto 3D, në mënyrë që pasi ta keni bërë atë të mund të lundroni nëpër foto duke rrëshqitur gishtin në ekran. Ju mund të ruani fotot tuaja në rrjet dhe t'i ndani ato.

"Bubbli" dhe fotografi me flluska

BUBBLI

Një aplikacion tjetër i ngjashëm me atë të mëparshmi, gjithashtu falas por që do t'ju lejojë të bëni vetëm fotografi sferike, domethënë nuk do të jeni në gjendje t'i shtypni por t'i ndani në rrjet.

Kamera +

KAMERA +

Isshtë një aplikacion që ka ditur të përshtatet me kohën e re dhe ju lejon të bëni gjithçka. Shtoni paravendosjet, tekstet, prerjen, rrotullimin, kornizat, etj. Ju gjithashtu mund të ndani fotografi në rrjetet kryesore sociale. Duhet të theksohet se një nga tiparet kryesore të këtij aplikacioni është se ju lejon të ndani pikën e ekuilibrit të bardhë nga pika e fokusit, në mënyrë që të mund të përqendroheni në një pjesë të imazhit dhe të merrni ekuilibrin e bardhë nga një pjesë tjetër. Kamera e iPhone nuk ju lejon ta bëni atë dhe merr të dhënat nga e njëjta pikë. Mund ta gjeni në App Store për 1,79 €.

Diptic

DIPTIKE

Një aplikacion që do t'ju lejojë të bëni kolazhe me forma që mund t'i paracaktoni. Paidshtë paguar dhe kushton 0,89 €.

Snapseed

Rrëmbyesi

Applicationshtë aplikacioni më i famshëm për redaktimin e fotove në iOS dhe ka rreth një vit që kur mbërriti në Android. Isshtë një aplikacion mjaft prestigjioz (vërtetuar nga një çmim për aplikacionin më të mirë të iPad të vitit 2012). Me Snapseed ne mund të modifikojmë foto shumë lehtë dhe të marrim një rezultat që mund të përshkruhet si profesionist. Eshte falas.

E di që ka aplikacione të panumërta në dispozicion, por doja të zgjidhja 10 që përdor më shumë. Nëse dini për të tjerët që ia vlejnë, mos hezitoni ta ndani me të gjithë ne.

Më shumë informacion - Redaktoni fotot në Facebook shpejt dhe lehtë me Chrome


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.