9 dhurata perfekte për t’i dhuruar nënës tuaj në «Ditën e Nënës»

Día de la Madre

1 maji tjetër është Dita e Nënës dhe kush tjetër që më së paku zakonisht u bëjmë një dhuratë nënave tona. Nëse si çdo vit na kanë mbaruar idetë dhe nuk dimë çfarë të blejmë për nënën tonë, e cila na ka sjellë në botë, është kujdesur për ne dhe na mbështet pothuajse çdo ditë, Amazon dëshiron të na japë një dorë me një përmbledhje nga disa nga më të mirët Çfarë mund të bëjmë në këtë ditë të veçantë?

Padyshim, koha është pak e ngushtë nëse ende nuk e kemi dhuratën e blerë, por kompania e drejtuar nga Jeff Bezos bën dërgesat e produkteve të blera në një kohë rekord dhe nëse porositni nga sot deri nesër dhurata për nënën tuaj është më shumë se mund ta merrni me kohë që t'ia jepni të Dielën e ardhshme.

Si shtesë dhe si zakonisht për këtë ditë të veçantë, dyqani i shkëlqyer virtual na ofron oferta dhe zbritje të shumta në një numër të madh të produkteve. Në këtë artikull ne do të rishikojmë vetëm disa nga më interesantet, dhe që një nënë mund t’i pëlqejë më shumë, prandaj jini të përgatitur që tani të shkojmë për të bërë pazar.

Ndizni letrën e bardhë

Amazona

Nëna ime ka pasur gjithmonë iluzionin e të pasurit një eReader, megjithëse nuk është një lexuese e zjarrtë, por i pëlqen librat herë pas here. Ndizni letrën e bardhë Mund të jetë pajisja perfekte për çdo nënë pasi na ofron një pajisje të thjeshtë, me një çmim ekonomik dhe nga e cila mund të kemi një koleksion të madh librash në format dixhital.

E vetmja pikë negative është se shumë nëna ende preferojnë një libër në formatin tradicional të letrës dhe megjithëse kjo dhuratë do t'i bëjë ata ta presin me padurim, ata do të kërkojnë ndihmën tuaj për të mësuar se si ta trajtojnë atë gjatë ditëve të para të përdorimit.

LG G4

LG

Me LG G5 në treg, paraardhësi i tij, LG G4 Ai e ka ulur shumë çmimin e tij dhe është bërë një nga pajisjet më të mira mobile për sa i përket raportit dhe cilësisë. Një smartphone mund të jetë dhurata perfekte për çdo nënë, edhe pse në këtë rast kemi të bëjmë me një terminal të nivelit të lartë, i cili mund të jetë jashtë buxhetit për shumë.

Nëse dëshironi të bëheni fëmija i përsosur, ky LG G4 mund të jetë dhurata perfekte në një ditë kaq të veçantë.

Në rast se nuk jeni i sigurt, më poshtë do t'ju tregojmë disa nga karakteristikat kryesore dhe specifikimet e këtij LG G4;

 • Ekran 5,5 inç me rezolucion 2.560 x 1.440 piksel
 • Procesori Snapdragon 808
 • RAM 3GB
 • 32 GB hapësirë ​​të brendshme, e zgjerueshme përmes kartave microSD
 • Kamera e përparme 16 megapiksel
 • Bateri 3.000 mAh
 • Sistemi operativ Android 6.0 Marshmallow

Huawei P8 Lite

Huawei P8 Lite

Nëse dëshironi t’i jepni nënës tuaj një smartphone, por buxheti nuk ju arrin për LG G4 të fuqishëm, gjithmonë mund të zgjidhni një terminal shumë më të lirë siç është Huawei P8 Lite e cila doli në treg vitin e kaluar dhe ishte një nga pajisjet më të suksesshme për sa i përket shitjeve.

Çmimi i tij është një tjetër nga avantazhet e tij të mëdha dhe kjo është se nuk i kalon 200 euro në asnjë rast dhe nëse ndjekim me kujdes rrjetin e rrjeteve është më se e mundur që mund ta fitojmë për më pak se 170 euro.

Këtu ju tregojmë specifikimet kryesore të këtij Huawei P8 Lite;

 • Përmasat; 143 x 70,6 x 7,6 mm
 • Pesha; 131 gram
 • Ekran 5 inç me rezolucion HD 720p
 • Procesor me 8 bërthama HiSilicon Kirin 620
 • GB RAM 2
 • 16 GB hapësirë ​​të brendshme të zgjerueshme përmes kartave mikro SD
 • Kamera e përparme 5 megapiksel dhe kamera e pasme 13 megapiksel
 • Bateri 2.200 mAh

Player MP4 Sony

Sony NWE393L.CEW

RLojtarët MP3 dhe MP4 kishin momentin e tyre të shkëlqyeshëm disa vjet më parë, por shumë prej nesh vazhdojnë të përdorin këto pajisje për të shijuar muzikë. Nëna ime, pa shkuar më tej, ka një që ia dhashë disa kohë më parë. duke menduar se kjo mund ta bëjë atë iluzion. Ai e bëri atë deri në pikën e asaj që ai përdor çdo ditë dhe gëzon muzikën e tij të preferuar me të dhe gjithashtu radio. Ata thonë se të gjitha nënat janë të njëjta, kështu që mbase një MP4 për nënën tuaj, për shembull kjo nga Sony, mund ta bëjë atë të lumtur.

Kjo është një nga pajisjet që Amazon ka me një zbritje të shijshme dhe mund ta blejmë për 69 euro.

Moto 360

Motorola

Orat inteligjente janë shumë në modë në kohët e fundit Dhe nëse nëna juaj është e azhurnuar teknologjikisht, një orë inteligjente mund të jetë dhurata perfekte. Pajisja që kemi zgjedhur është Motorola Moto 360, i cili ka një version për gratë, me një ngjyrë që do të përputhet me të gjitha aksesorët e tjerë për nënën tuaj.

Tjetra do të bëjmë një përmbledhje të vogël të tiparet kryesore të këtij Moto 360;

 • Ekran 1,37 inç
 • Procesori quad core
 • 512 MB RAM
 • 4 GB memorie të brendshme për të ruajtur çdo gjë që nëna juaj dëshiron
 • Sistemi operativ Android Wear

Çmimi i tij është i vetmi aspekt negativ dhe kjo është se ne do të duhet të paguajmë pak më shumë se 200 euro për të qenë në gjendje të blejmë këtë orë inteligjente Motorola.

Kindle Fire

Amazona

Një tabletë mund të jetë një nga dhuratat më të mira për nënën tuaj dhe gjithashtu mund ta merrni për shumë pak para falë Kindle Fire nga vetë Amazon që shet për 59,99 euro në versionin e tij më themelor ose 69,99 euro në një version disi më të fuqishëm dhe me ngjyra.

Nuk është një pajisje me të cilën nëna juaj do të jetë në gjendje të kryejë gjithçka që synon të bëjë, por do ta ndihmojë atë të konsultohet me gjërat në rrjetin e rrjeteve, të luajë një numër të madh lojërash ose të bëjë atë që pothuajse të gjithë ne zakonisht bëjmë. me një tabletë.

Bluedio BS-3

Bluedio BS-3

Një tjetër nga pajisjet që ne gjejmë në ofertë në Amazon është Altoparlant Bluedio BS-3 që do të lejojë nënën tuaj të dëgjojë muzikën e saj të preferuar në një mënyrë pak më ndryshe  dhe me një cilësi të jashtëzakonshme të zërit, falë tingullit të tij rrethues në 3D.

Dizajni i tij i kujdesshëm, i disponueshëm në katër ngjyra; e zeza, e bardha, ari dhe plazhi janë një tjetër arsye pse më në fund vendosni të shkoni për këtë dhuratë për të festuar Ditën e Nënës. Çmimi i tij është 42,99 euro kështu që nuk do të jetë problem për ju dhe për pothuajse askënd.

Le të shqyrtojmë disa nga karakteristikat kryesore të këtij Bluedio BS-3;

 • Përmasat 22 x 6,8 x 7,3 cm
 • Pesha e vetëm 635 gram
 • Bluetooth 4.1
 • Magnet neodymium 52 mm
 • Tingull rrethues 3D që do t'ju ofrojë një përvojë unike

Doogee f5

Doogee

Pajisjet celulare janë zakonisht dhuratat e preferuara për pothuajse të gjithë, jo vetëm për t'i dhënë një nëne por kujtdo dhe kjo është arsyeja pse ne donim të shtonim një tjetër smartphone në këtë listë, i cili gjithashtu mburret jo vetëm me veçori, por edhe me çmim. Ne po flasim për Doogee F5, një nga terminalet që ka marrë mendimet më të mira në kohët e fundit.

Ky terminal ka mjaft që nëna juaj të shijojë dhuratën e saj dhe është se me një ekran të madh 5,5 inç, një aparat fotografik 13 megapiksel dhe një bateri super 3.000 mAh është e përkryer që ajo të jetë e lumtur me pajisjen e saj të re.

Tjetra do të bëjmë një përmbledhje të tiparet dhe specifikimet kryesore të këtij Doogee F5;

 • Ekran 5,5 inç me rezolucion 1.920 x 1.080 piksel
 • Procesori MediaTek (MT6753)
 • RAM 3GB
 • Hapësirë ​​e brendshme 16 GB e zgjerueshme përmes kartave microSD
 • Kamera kryesore 13 megapiksel
 • Bateri 3.000 mAh
 • Sistemi operativ Android 5.1 Lollipop

Nuk u gjet asnjë produkt.

Xiaomi

Për të mbyllur këtë listë të dhuratave që mund t’i bëni nënës tuaj të Dielën e ardhshme, ne nuk kemi dashur të harrojmë një bateri e jashtme, e cila mund të përdoret për të karikuar të gjitha pajisjet që kemi shqyrtuar më parë. Ka me qindra pajisje të këtij lloji në treg, por pa dyshim që një nga më të vlerësuarat janë ato të Xiaomi.

Ai gjithashtu ka avantazhin e madh që kjo bateri e jashtme nga prodhuesi kinez na ofron mjaftueshëm mAh për të karikuar disa pajisje dhe çmimi i saj është mjaft i ulët.

Të Dielën e ardhshme është Dita e Nënës dhe edhe nëse është një detaj i vogël apo dhuratë, duhet t’i blini asaj diçka. Ne ju kemi dhënë vetëm një ide të çuditshme, por mundësitë janë të pafundme dhe nëse, për shembull, nuk ju pëlqen teknologjia, diçka që është shumë e mundur, ju gjithmonë keni mundësinë të përdorni disa tema të tilla si kolonja, çokollatat ose një libër gjatë gjithë jetës. Po, mos e bëj nënën tënde të shëmtuar dhe blej ose bëj diçka me vlerë për mua.

Çfarë do t’i dhuroni nënës suaj për ditën e nënës?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent. Në atë mënyrë mbase ne të tjerët do të marrim disa ide më shumë për t'u dhënë nënave tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Por cilat dhurata janë këto për një nënë? 8 (