90% e përdoruesve të Galaxy Note 7 po zgjedhin një Galaxy S7 edge

Samsung

El Galaxy Shënim 7 është histori, pasi Samsung vendosi të ndalojë prodhimin e asaj që do të ishte anija e saj e re dhe të tërhiqte të gjitha njësitë nga tregu. Për këtë, ai tashmë ka vënë në dispozicion një numër të madh përdoruesish një paketë kthimi terminali, duke u ofruar gjithashtu mundësinë e kthimit të parave të tyre ose zëvendësimin e terminalit të tyre të dëmtuar me një avantazh Galxy S7.

Tani për tani, sipas një burimi mjaft të besueshëm Tajvanez, shumica e përdoruesve kanë vendosur të vazhdojnë t'i besojnë Samsung dhe në deri në 90% të rasteve ata kanë vendosur të pranojnë marrjen e Galaxy S7 edge, duke kthyer, nëse është e nevojshme, shumën në euro që ka ndryshim midis Note 7 dhe S7 edge.

Ky është padyshim një lajm i shkëlqyeshëm për Samsung dhe është se përkundër faktit që pronarët e Galaxy Note 7 janë në disa raste shumë të irrituar, ata preferojnë të vazhdojnë t'i besojnë një pajisje nga kompania e Koresë së Jugut në vend që të blejnë një smartphone nga një kompani tjetër .

Siç ju thamë tashmë Këto nuk janë shifra zyrtare, por ne i kemi njohur ato përmes një media tajvanezeMegjithëse imagjinojmë se nuk do të vonojë shumë për të konfirmuar Samsung, pasi që është një publicitet shumë i mirë për ta. Ne gjithashtu imagjinojmë që kompania koreano-jugore, gjithmonë transparente për problemet, do të na ofrojë informacion se si po shkon koleksioni i Galaxy Note 7.

A do të ishit të gatshëm të merrnit një Galaxy S7 edge për të zëvendësuar Galaxy Note 7 tuaj?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Engjëll javier dijo

  Unë kam një eedge 7 dhe nuk ia rekomandoj askujt, unë duhej ta kthejja të parën sepse u mbyll dhe duhej të rindizte, gjithashtu vija më të errëta në ekran horizontalisht dhe njësia e dytë ka të njëjtat probleme me ekranin që u shfaq në dy muaj ... dhe për këtë arsye ka një që duhet dërguar për riparim. Besimi im te Samsung ka mbaruar

 2.   jose dijo

  Unë kam një s7 edge dhe e vërteta është se unë mund të flas vetëm shumë për këtë telefon. Unë kam qenë me të që nga dita kur doli në shitje dhe deri më sot nuk është problem.

 3.   John Nunes dijo

  Unë jam besnik ndaj samsung. Në këtë moment kam një shënim 7 që pret që ta ndryshoj për një avantazh S7. Ajo që dua vërtet është që Samsung të zgjidhë problemin dhe të më japë një Shënim të ri 7 por nga ajo që unë shoh nuk do të jetë e mundur. Shpresoj që kompania të zgjidhë problemin dhe ata të ri-lëshojnë një shënim 8 në gjendje të mirë

 4.   Kapërcej dijo

  Shënimi 8 do të vijë me një fikës zjarri të integruar dhe doreza të papërshkueshme nga zjarri për çdo rast

 5.   Fernando dijo

  Epo, unë jam duke pritur që Samsung të nisë shënimin 8, unë do të vazhdoj me shënimin tim 4

 6.   Zuleika dijo

  Unë gjithmonë kam qenë lg por kam ndryshuar shpejt në të doli në shënimin 7 Unë isha një nga të parët .. Unë mendova të ndryshoj kompaninë në një tjetër, por unë mora galasi s7edge dhe nuk e marr celularin është i njëjtë por pa laps

 7.   Alex dijo

  Në rastin tim unë kam shënim lll po mendoja të blija shënimin 7 Unë jam një adhurues i shënimit dhe e di që është më mirë të presësh shënimin 8 Unë kam shënimin lll dhe funksionon mrekullisht?

 8.   JOSE dijo

  Unë gjithashtu do të vazhdoj me Shënimin tim 4 derisa të lëshohet Shënimi 8.
  Për mua Pena dhe 5,7 janë mjaft të rëndësishme.

 9.   Nuria dijo

  Unë gjithmonë kam qenë besnik ndaj Samsumg ... Unë kam pasur pothuajse të gjitha modelet para shënimit dhe pastaj kam kaluar në këtë model të fundit sa më shpejt që ajo doli ... Unë kam pasur Shënimin 1,2 dhe 3 ... Unë kam qenë me Note 3 për tre vjet e gjysmë duke i dhënë një shumë kallam dhe nuk më ka humbur për një ditë, kam blerë vetëm një bateri të re sepse siç e dini bateritë konsumohen me kalimin e kohës, për mua është telefoni më i mirë në treg sepse funksionet e lapsit janë të mahnitshëm dhe një telefon super rezistent sepse kam rënë shumë dhe vazhdon të punojë si ditën e parë… ..kur doli Note 4 nuk e bleva sepse nuk kishte shumë ndryshim dhe 5 nuk dolën këtu në Spanjë dhe kur kuptova se do të dilte unë isha shumë i lumtur për Shënimin 7 sepse ishte koha ta ndryshoja ... ka qenë një zhgënjim për mua që ata nuk e kanë gjetur problemin, sepse unë kisha një model në duar dhe telefoni ishte i mahnitshëm, ajo që u befasova kur u ktheva në dyqan për ta blerë ishte hequr dhe nuk e kuptoj sepse atje ishte në demonstratë ation rreth 20 ditë i lidhur në bateri rreth 10 telefona celularë ditë e natë dhe të gjithë që i prekin ata dhe askush prej tyre nuk ka marrë flakë ... I LIR SHOQRIN SAMSUMG QAT NUK NDALOJN FR TAC BACN, për të hetuar se çfarë ka ndodhur me këtë model dhe për të zgjidhur ajo ... sepse është celulari më i mirë që kam pasur në duar dhe nuk dua një model tjetër që nuk është Shënim sepse funksionet me laps nuk kanë ndonjë model apo markë tjetër dhe ka shumë prej nesh që nuk dua që ajo të zhduket ... E LUTEM Ju lutem faleminderit

 10.   Jose dijo

  Epo, duke pritur shënimin 8, unë vazhdoj me mrekullinë time të shënimit 3 me ROM të shënimit 7 dhe marr mesazhe nga Samsung për ta ndryshuar jo jo jo jo

bool (e vërtetë)